Dodane: 27 września 2020, 21:04 | Marek

Uratowany remis z Tottenhamem

Newcastle United nie miało wiele do powiedzenia w wyjazdowym meczu z Tottenhamem Hotspurem, a mimo to udało się wywieźć z Londynu remis 1:1. Gola na wagę punktu z rzutu karnego w 7 minucie doliczonego czasu zdobył Callum Wilson.

W pierwszej połowie pełne ręce roboty od samego początku miał Karl Darlow. Już w 3 minucie świetnie wybronił rzut wolny Giovaniego Lo Celso i dobitkę Harry’ego Kane’a, a chwilę później znów zatrzymał kapitana reprezentacji Anglii, który główkował na bramkę Srok.

W 25 minucie jednak piłka trafiła do siatki. Kane posłał podanie wzdłuż bramki, lotu piłki nie przeciął Matt Ritchie i Lucas Moura dostawił tylko nogę, kierując futbolówkę do bramki.

Tottenham nie zwalniał tempa i Darlow znów musiał interweniować, popisując się kolejną efektowną interwencją po uderzeniu Kane’a. Bramkarzowi Srok pomógł też słupek i poprzeczka po strzałach Son Hueng-mina.

Przed przerwą Sroki pierwszy raz zagroziły bramce Tottenhamu, gdy dośrodkowanie Ritchie’ego trafiło na dalszy słupek do Jonjo Shelveya, ale jego strzał z woleja minął bramkę o kilka metrów.

W drugiej połowie Newcastle dłużej utrzymywało się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało, a kolejne szanse miał Tottenham. Znów dobrze spisał się Darlow po strzałach Kane’a, Lo Celso oraz Erika Lameli.

W doliczonym czasie gry Andy Carroll zgrał dośrodkowaną piłkę, a ta trafiła w rękę Erica Diera, ale sędzia nakazał grać dalej. Po chwili jednak wrócił do tej sytuacji i po przeanalizowaniu powtórek wskazał na jedenasty metr.

Do rzutu karnego podszedł Callum Wilson i pewnym strzałem wywalczył punkt dla Srok.

Tottenham Hotspur - Newcastle United 1:1 (1:0)
Lucas (25’) - Wilson (90’+7-karny)

Newcastle: Karl Darlow, Javier Manquillo, Federico Fernandez, Jamaal Lascelles, Isaac Hayden, Miguel Almiron (77’ Andy Carroll), Jeff Hendrick (74’ Jacob Murphy), Jonjo Shelvey, Matt Ritchie (69’ Jamal Lewis), Callum Wilson, Joelinton

Tottenham: Hugo Lloris, Matt Doherty, Davinson Sanchez, Eric Dier, Ben Davies, Harry Winks, Pierre-Emile Hojbjerg, Giovani Lo Celso (77’ Tanguy Ndombele), Lucas Moura (79’ Erik Lamela), Son Hueng-min (46’ Steven Bergwijn), Harry Kane

Sędzia: Peter Bankes
Widzów: Bez udziału publiczności