Uratowany remis z Tottenhamem

Dodane: 27.09.2020, 21:04, przez Marek

Newcastle United nie miało wiele do powiedzenia w wyjazdowym meczu z Tottenhamem Hotspurem, a mimo to udało się wywieźć z Londynu remis 1:1. Gola na wagę punktu z rzutu karnego w 7 minucie doliczonego czasu zdobył Callum Wilson.

W pierwszej połowie pełne ręce roboty od samego początku miał Karl Darlow. Już w 3 minucie świetnie wybronił rzut wolny Giovaniego Lo Celso i dobitkę Harry’ego Kane’a, a chwilę później znów zatrzymał kapitana reprezentacji Anglii, który główkował na bramkę Srok.

W 25 minucie jednak piłka trafiła do siatki. Kane posłał podanie wzdłuż bramki, lotu piłki nie przeciął Matt Ritchie i Lucas Moura dostawił tylko nogę, kierując futbolówkę do bramki.

Tottenham nie zwalniał tempa i Darlow znów musiał interweniować, popisując się kolejną efektowną interwencją po uderzeniu Kane’a. Bramkarzowi Srok pomógł też słupek i poprzeczka po strzałach Son Hueng-mina.

Przed przerwą Sroki pierwszy raz zagroziły bramce Tottenhamu, gdy dośrodkowanie Ritchie’ego trafiło na dalszy słupek do Jonjo Shelveya, ale jego strzał z woleja minął bramkę o kilka metrów.

W drugiej połowie Newcastle dłużej utrzymywało się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało, a kolejne szanse miał Tottenham. Znów dobrze spisał się Darlow po strzałach Kane’a, Lo Celso oraz Erika Lameli.

W doliczonym czasie gry Andy Carroll zgrał dośrodkowaną piłkę, a ta trafiła w rękę Erica Diera, ale sędzia nakazał grać dalej. Po chwili jednak wrócił do tej sytuacji i po przeanalizowaniu powtórek wskazał na jedenasty metr.

Do rzutu karnego podszedł Callum Wilson i pewnym strzałem wywalczył punkt dla Srok.

Tottenham Hotspur - Newcastle United 1:1 (1:0)