Twoje konto

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Dodane:  6 września 2020, 15:44 | Marek

Wilson i Fraser blisko Srok

Newcastle United jest bliskie pozyskania Calluma Wilsona z Bournemouth oraz Ryana Frasera, byłego piłkarza Wisienek, który od lipca był bez klubu.

Wilson będzie kosztował Sroki 20 milionów funtów. Milion więcej proponowała Aston Villa, ale piłkarz wolał przenieść się na St. James’ Park i klub z Birmingham wycofał się z walki.

28-letni napastnik to 4-krotny reprezentant Anglii. Karierę zaczynał w Coventry City, a w 2014 roku przeniósł się do Bournemouth, gdzie zagrał w 184 meczach i zdobył 67 goli.

Z kolei Ryan Fraser to szkocki skrzydłowy, który jest wychowankiem Aberdeen. Dla Bournemouth grał od 2012 roku, zagrał w 208 meczach, w których zdobył 24 gole.

Reprezentant Szkocji już od 1 lipca pozostawał bez klubu, ponieważ po wznowieniu rozgrywek po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa odmówił przedłużenia kontraktu do zakończenia rozgrywek, obawiając się kontuzji, a jego umowa wygasła 30 czerwca.

Fraser już miał zjawić się nad rzeką Tyne już w piątek, żeby spotkać się ze Steve’em Bruce’em. Na razie nic nie zostało uzgodnione, ale 26-latek jest zainteresowany grą dla Srok.

Kolejnym piłkarzem, który może dołączyć do Newcastle jest lewy obrońca Norwich City Jamal Lewis. Jak podaje Sky Sports, Kanarki zaakceptowały ofertę Srok, które zaproponowały 13,5 miliona funtów. Wcześniej piłkarzem interesował się m.in. Liverpool.

22-latek przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Irlandii Północnej i prawdopodobnie dopiero gdy wróci, to sprawa transferu nabierze tempa.


Wesprzyj działalność NUFC.com.pl



Komentarze | 2

Czarek 8thD napisał:07.09.20, 14:04
Po co Fraser? Jak u niego ostatnio z kontuzjami, bo wcześniej pamiętam miał kolana jak Hargreaves.
Marek napisał:07.09.20, 14:19
Według transfermarkt, to od 2015 roku, jak miał problem z więzadłami w kolanie, to nic mu nie było.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.

Poprzedni mecz: Liverpool - Newcastle

Premier League

31.01.2026, 21:00

Anfield

Następny mecz: Man City - Newcastle VS

Puchar Ligi

04.02.2026, 21:00

Etihad Stadium

Terminarz 04.02 Man City (w)07.02 Brentford (d)10.02 Tottenham (w)14.02 Aston Villa (w)18.02 Karabach (w)21.02 Man City (w) 
Tabela 1. Arsenal 24 532. Man City 24 473. Aston Villa 24 464. Man Utd 24 415. Chelsea 24 406. Liverpool 24 39

Z obozu rywala

Adam Lallana po zakończeniu sezonu opuści Brighton & Hove Albion, w którym spędził ostatnie cztery lata.

Andoni Iraola przedłużył kontrakt z Bournemouth do końca sezonu 2025/26. Baskijski szkoleniowiec prowadzi Wisienki od czerwca 2023 roku.

Odwołanie Nottingham Forest od decyzji o odjęciu czterech punktów za złamanie zasad finansowych zostało odrzucone.

West Ham United potwierdził, że David Moyes opuści klub po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie jego kontrakt.

Phil Foden odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu przyznawaną przez Związek Dziennikarzy Piłkarskich.

Wideo

Anthony Gordon był gościem Gary’ego Nevilla w programie The Overlap, w którym poruszali wątki nie tylko piłkarskie.

 

© NUFC.com.pl