Twoje konto

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Dodane: 27 czerwca 2020, 17:05 | Marek

Jest następca Elliota

Rob Elliot opuścił Newcastle United, ale pozycja trzeciego bramkarza nie pozostanie wolna na długo. Jego miejsce zajmie Mark Gillespie, który wraca do klubu po latach.

Klub jeszcze nie potwierdza oficjalnie tych informacji, ale dziennikarze są przekonani, że Gillespie po 12 latach wróci do Srok po tym, jak wygasł jego kontrakt z Motherwell.

Keith Downie ze Sky Sports dowiedział się, że 28-letni golkiper podpisze z Newcastle kontrakt na trzy lata i ma rywalizować z Karlem Darlowem i Martinem Dubravką o miejsce w bramce.

Gillespie trenował w Akademii Newcastle w latach 2000-2008, a w wieku 16 lat przeniósł się do Carlise United, gdzie został do 2017 roku. Wystąpił tam w 180 meczach.

Sezon 2017/18 spędził w trzecioligowym Walsall, a w lecie 2018 roku podpisał dwuletnią umowę z Motherwell, gdzie wystąpił w 67 meczach, ale nie podpisał nowego kontraktu.


Wesprzyj działalność NUFC.com.pl



Komentarze | 5

Mateusz  napisał:27.06.20, 20:52
Rozumiem wychowanek, ale serio nie ma pewniejszych bramkarzy?
Czarek 8thD napisał:28.06.20, 01:15
Właśnie zajebiście. Zagra ze dwa mecze przez 2 lata i to w pucharze ligi, a przepis o wychowankach zostanie spełniony - chcociaż nie jestem pewien czy nie dotyczy tylko europejskich pucharów - nawet jeśli to gdyby szejku kupił klub i awansujemy do jakiejś ligi europy, będzie w sam raz.
przeminho napisał:28.06.20, 11:50
W pucharach jest obowiązek rejestracji dwóch bramkarzy, a wychowanków do lat nie wiem 20 albo 21 nie trzeba zgłaszać, teoretycznie jeśli ich masz 66 to możesz na każdy mecz wystawić inną jesenastke. Przy transferze Marka można go zgłosić jako drógiego, pomijająć Karla, a trzeci i czwarty bramkarz moze być juniorem. Mark jako wychowanek zwalnia nam jedno miejsce do zgłoszenia z przodu, choć jest nam to zbędne, bo puchary przez 2 3 lata nam nie są pisane, dla mnie to nierealne nawet z saudi kasą, a po drógie są dwa Longstaffy, jest Dummett, jest Andy, jest Woodman, spokojnie mogą robić za rezerwych przez jakiś czas.
Kończąc to i tak tylko bajanie, nie ma jeszcze przejęcia, nie ma transferów, nie ma pucharów
przeminho napisał:28.06.20, 11:52
sorki, byczek w ,,a po drugie"
Mr.Black napisał:30.06.20, 15:46
Wszystko fajnie, pięknie tylko... jakie plany wobec Woodmana? Chyba na wypożyczeniu w Swansea dobrze mu idzie. Możliwe, że Anglik nie chce być nrem 2 lub 3 u nas i poszuka sobie miejsca w bramce klubu z Championship.

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.

Poprzedni mecz: Liverpool - Newcastle

Premier League

31.01.2026, 21:00

Anfield

Następny mecz: Man City - Newcastle VS

Puchar Ligi

04.02.2026, 21:00

Etihad Stadium

Terminarz 04.02 Man City (w)07.02 Brentford (d)10.02 Tottenham (w)14.02 Aston Villa (w)18.02 Karabach (w)21.02 Man City (w) 
Tabela 1. Arsenal 24 532. Man City 24 473. Aston Villa 24 464. Man Utd 24 415. Chelsea 24 406. Liverpool 24 39

Z obozu rywala

Adam Lallana po zakończeniu sezonu opuści Brighton & Hove Albion, w którym spędził ostatnie cztery lata.

Andoni Iraola przedłużył kontrakt z Bournemouth do końca sezonu 2025/26. Baskijski szkoleniowiec prowadzi Wisienki od czerwca 2023 roku.

Odwołanie Nottingham Forest od decyzji o odjęciu czterech punktów za złamanie zasad finansowych zostało odrzucone.

West Ham United potwierdził, że David Moyes opuści klub po zakończeniu sezonu, gdy wygaśnie jego kontrakt.

Phil Foden odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza sezonu przyznawaną przez Związek Dziennikarzy Piłkarskich.

Wideo

Anthony Gordon był gościem Gary’ego Nevilla w programie The Overlap, w którym poruszali wątki nie tylko piłkarskie.

 

© NUFC.com.pl