Dodane: 21 lutego 2020, 23:59 | Marek

U-23: Wysoka wygrana i awans

Newcastle United pokonało u siebie Scunthorpe United 6:2 i zapewniło sobie awans z drugiego miejsca w grupie do fazy pucharowej Premier League Cup.

Sroki objęły prowadzenie po tym, jak Tom Allan urwał się obrońcom i posłał piłkę do siatki, a 3 minuty ten sam piłkarz zdobył gola, tym razem po dograniu Liama Gibsona wzdłuż bramki.

NA 3:0 w 42 minucie podwyższył Elliot Anderson, który ruszył z połowy i przy biernej postawie obrony rywali spokojnie umieścił piłkę w dalszym rogu bramki.

Goście zmniejszyli straty tuż przed przerwą po strzale George’a Hornshawa, a po przerwie ich nadzieje na korzystny wynik wzrosły, ponieważ gola kontaktowego zdobył były piłkarz Newcastle, Yasin Ben El-Mhanni.

Później jednak na boisku rządziły już tylko Sroki. W 61 minucie z rzutu wolnego idealnie przymierzył Jack Young, na 5:2 podwyższył Yannick Toure, który skorzystał na dwóch rykoszetach, a w doliczonym czasie gry wynik głową ustalił Oisin McEntee.