Dodane:  4 maja 2019, 22:56 | Marek

U-23: Sroki zagrają o awans

Drużyna Newcastle United do lat 23 po karnych pokonała na wyjeździe Reading w półfinale baraży drugiej dywizji Premier League 2 i zagra o awans do pierwszej dywizji.

Newcastle przeważało, ale to Reading objęło prowadzenie po pierwszym celnym strzale autorstwa Teddy’ego Howe’a, który głową pokonał Nathana Harkera.

Na kwadrans przed końcem Newcastle doprowadziło do wyrównania, gdy piłkę pod poprzeczkę posłał Callum Roberts, a że do 90 minuty gole już nie padły, to potrzebna była dogrywka.

W drugiej połowie dogrywki Jordan Holsgrov strzałem w dolny róg bramki dał prowadzenie Reading, ale w doliczonym czasie gry Sroki dostały rzut karny, którego na gola zamienił Kelland Watts, czym doprowadził do konkursu jedenastek.

Te lepiej wykonywali piłkarze Srok, chociaż dwa razy się pomylili, ale bohaterem był Harker, który obronił trzy strzały rywali i pomógł drużynie awansować dalej.

W finale baraży Sroki zagrają na wyjeździe z Southampton, które w drugim półfinale pokonało Aston Villę 2:0. Święci sezon zasadniczy zakończyli na drugim miejscu.