Dodane: 12 kwietnia 2019, 23:45 | Marek

Wygrana z Lisami! Utrzymanie blisko

Newcastle United wygrało na wyjeździe z Leicester City 1:0 dzięki bramce Ayoze Pereza i znacznie przybliżyło się do utrzymania w Premier League. Sroki mają obecnie 10 punktów przewagi nad osiemnastym w lidze Cardiff City.

Po ostrożnym początku, w którym czujność bramkarzy obu drużyn została delikatnie sprawdzona, w 15 minucie zabrakło kilku centymetrów, a Salomon Rondon wpisałby się na listę strzelców. Wenezuelczyk z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę bramki Lisów.

W kolejnych minutach to gospodarze przeważali. Ben Chilwell oddał groźny strzał na bramkę Srok, lecz Martin Dubravka zdołał odbić piłkę, a później Jamie Vardy trafił w boczną siatkę.

W 32 minucie Newcastle przeprowadziło akcję lewym skrzydłem. Rozpoczął Miguel Almiron, następnie piłkę przejął Matt Ritchie i idealnie dograł ją na bliższy słupek, gdzie świetnie znalazł się Ayoze Perez i strzałem głową skierował piłkę w dalszy róg bramki.

Na drugą połowę Leicester wyszło zdeterminowane do odrobienia strat, ale Newcastle też nie zamierzało się tylko bronić, często ruszało z kontrami i utrzymywało się na połowie rywali.

Kolejny raz o swoich umiejętnościach przypomniał Fabian Schär, który przebiegł kilkadziesiąt metrów z piłką, po czym oddał ją Almironowi, ale ten uderzył nad poprzeczką.

Szansę na drugiego gola miał Perez, który dostał piłkę w pole karne, minął obrońcę i miał przed sobą tylko bramkarza, ale z bliskiej odległości nie zdołał go pokonać.

Najlepszą szansę dla Leicester miał Jamie Vardy, którzy otrzymał wspaniałe podanie od Jamesa Maddisona, lecz jego strzał przeleciał tuż nad poprzeczką.

Chociaż mistrzowie Anglii z 2016 roku do końca walczyli o zdobycie wyrównującej bramki, to obrona Srok do końca nie dała im szans na zagrożenie bramce strzeżonej przez Dubravkę.

Leicester City - Newcastle United 0:1 (0:1)