Dodane:  2 lutego 2019, 18:17 | Marek

Sroki bez punktów na Wembley

Tak jak w zeszłym sezonie, Newcastle United znów przegrało 0:1 z Tottenhamem Hotspur na Wembley. Jedynego gola meczu w 83 minucie zdobył Son Heung-min. Debiut w barwach Srok zaliczył Antonio Barreca.

Tottenham od początku przeważał, ale na pierwszą okazję musiał poczekać do 17 minuty. Lucas Moura świetnie urwał się obrońcom i zabrakło tylko skutecznego wykończenia akcji głową.

7 minut później kolejne dośrodkowanie w pole karne dotarło na głowę Erika Lameli, który trafił w poprzeczkę. Zaraz potem Moura ponownie nie trafił w światło bramki.

Po półgodzinie gry w końcu zaatakowało Newcastle, lecz w krótkim odstępie czasu strzały Ayoze Pereza, Salomona Rondona i Isaaca Haydena zostały zablokowane.

Gospodarze odpowiedzieli niecelną główką Davinsona Sancheza, a chwilę później pierwszy celny strzał w tym meczu oddał Moussa Sissoko. Martin Dubravka zatrzymał strzał Francuza, ale wypuścił piłkę z rąk, a szczęśliwie dla Srok pierwszy dopadł do niej Fabian Schär.

Po przerwie Koguty znów zaatakowały i znów niecelnie głową strzelał Sanchez.

Później dwie szanse stworzyło sobie Newcastle. Najpierw główkował Rondon, a piłka odbiła się od słupka, a następnie zza pola karnego uderzył Matt Ritchie, ale Hugo Lloris złapał piłkę.

Od 60 minuty Tottenham zamknął Sroki w ich polu karnym i był bardzo bliski objęcia prowadzenia, lecz Fabian Schär wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Christiana Eriksena.

Srokom raz udało się wyjść z groźną kontrą, po której piłka trafiła przed pole karne do Pereza, który oddał techniczny strzał na bramkę, a Lloris odbił piłkę.

Był to ostatni groźny atak Newcastle, za to Londyńczycy ciągle walczyli o zwycięstwo, a kolejny raz Dubravkę ratował kolega z pola. Tym razem Matt Ritchie wybijał piłkę sprzed linii.

W 83 minucie Dubravka sam sobie nie pomógł przepuszczając piłkę pod dłoniami po mocnym strzale Son Heung-mina zza pola karnego i Tottenham zdobył zwycięskiego gola.

Tottenham Hotspur - Newcastle United 1:0 (0:0)