Dodane:  1 lutego 2019, 19:42 | Marek

Muto wicemistrzem Azji

Yoshinori Muto wróci do Newcastle United ze srebrnym medalem Pucharu Azji. W finale Japonia przegrała 1:3 z Katarem, dla którego to pierwszy taki sukces.

Japonia w drodze do finału wygrała wszystkie mecze, podobnie jak Katar, który w dodatku nie stracił w sześciu meczach ani jednej bramki.

W finale lepszy okazał się Katar, który już do przerwy prowadził 2:0. W 62 minucie na boisku pojawił się Muto, a chwilę później Japonia zdobyła kontaktowego gola. To było jednak wszystko na co było stać Japończyków, a w końcówce Katar z rzutu karnego przypieczętował zwycięstwo.

Dla Japonii, która już czterokrotnie wygrywała ten turniej, to pierwsza porażka w finale.

Napastnik Newcastle United w Pucharze Azji 2019 zagrał w czterech spotkaniach, w których w sumie spędził na boisku 237 minut, zdobył jednego gola i zobaczył dwie żółte kartki.

Teraz będzie mógł wrócić do klubu, ale nie wiadomo czy będzie dostępny już za tydzień w meczu wyjazdowym z Wolverhampton Wanderers.