Dodane: 15 stycznia 2019, 23:50 | Marek

Awans po dogrywce

Newcastle United pokonało Blackburn Rovers 4:2 po dogrywce w powtórzonym meczu trzeciej rundy Pucharu Anglii. Gole dla Srok zdobyli Sean Longstaff, Callum Roberts, Joselu i Ayoze Perez. W kolejnej rundzie Newcastle podejmie Watford.

Newcastle objęło prowadzenie już w pierwszej minucie. Sean Longstaff miał dużo miejsca i czasu przed polem karnym rywali i oddał strzał, który po rykoszecie trafił do bramki.

Blackburn próbowało zaatakować, ale w 22 minucie Newcastle wyszło z kontrą. Jacob Murphy strzelał z ostrego kąta, ale trafił prosto w bramkarza. Skrzydłowy Srok przejął jednak piłkę i dograł w pole karne, a tam wolejem piłkę w siatce umieścił Callum Roberts.

Sroki miały okazję, żeby podwyższyć prowadzenie na 3:0 po rzucie rożnym. Najlepiej w polu karnym ustawił się Fabian Schär, lecz główką nie trafił w światło bramki.

W 33 minucie gospodarze zdobyli kontaktowego gola i był to trzeci w tym meczu gol wychowanka Newcastle, bo to Adam Armstrong pokonał Freddie’ego Woodmana w sytuacji jeden na jednego, po dobrym podaniu od Danny’ego Grahama.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Blackburn wyrównało. Po rzucie rożnym najwyżej w polu karnym Srok wyskoczył Darragh Lenihan i strzałem głową zdobył gola na 2:2.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Srok. Już w przerwie kontuzjowanego Ciarana Clarka zastąpił Jamaal Lascelles, który przy pierwszym sprincie doznał urazu mięśnia uda. 10 minut później opuścił boisko i udał się do szatni.

Mimo takiego zamieszania w składzie, to Newcastle miało okazje, żeby wrócić na prowadzenie, ale Murphy nie trafił w światło bramki, Longstaff został zablokowany, a Isaac hayden trafił w słupek. Końcówka należała do gospodarzy, ale wynik nie uległ zmianie do końca 90 minut.

W pierwszej połowie dogrywki Blackburn miało dwie okazje, żeby zdobyć trzeciego gola, ale Joe Nuttall chybił główką, a jeszcze lepszą okazję zmarnował Bradley Dack.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą i tuż przed zmianą stron zza pola karnego huknął Schär, bramkarz obił piłkę przed siebie i Joselu dobił ją do bramki.

Zaraz na początku drugiej połowy dogrywki na 4:2 podwyższył Ayoze Perez. Hiszpan uniknął spalonego i pomknął w pole karne rywali, po czym pokonał bramkarza strzałem w długi róg.

Blackburn nie miało nic do stracenia i wyszło wyżej, dzięki czemu kolejne szanse miały Sroki, ale w najważniejszych momentach zabrakło precyzji i bramki już nie padły.

Blackburn Rovers - Newcastle United 2:4 (2:2, 2:2, 2:3)