Dodane:  2 stycznia 2019, 23:59 | Marek

Dwa błędy i porażka z Man Utd

Dwa kardynalne błędy sprawiły, że Newcastle United rozpoczęło rok 2019 od porażki. Na St. James’ Park lepszy okazał się Manchester United, który zwyciężył 2:0. Gole dla Czerwonych Diabłów zdobyli Romelu Lukaku i Marcus Rashford.

Pierwsze dziesięć minut należało do gości, a najgroźniej na bramkę uderzał Marcus Rashford z rzutu wolnego i Martin Dubravka z problemami uchronił Sroki przed stratą bramki.

Sporo problemów Czerwonym Diabłom sprawiał Christian Atsu, który w kilka minut trzykrotnie mógł zdobyć gola, ale dwa razy strzelił zbyt słabo, żeby pokonać Davida De Geę, a trzecia próba kompletnie mu nie wyszła i piłka przeleciała wzdłuż bramki.

Znakomitą szansę miał też Salomon Rondon, który dostał piłkę po błędzie Phila Jonesa i miał przed sobą tylko bramkarza. Wenezuelczyk jednak nie zdołał szybko ruszyć z piłką, a obrońca Manchesteru United zdążył wrócić i naprawić swoją pomyłkę.

Po 20 minutach aż do przerwy dominował tylko jeden zespół i byli to goście, ale obrona Srok nie pozwalała im na wiele. Najbliżej zdobycia gola byli Rashford i Paul Pogba, lecz obaj nie zdołali trafić w światło bramki.

Druga połowa pod względem przebiegu gry była bardziej wyrównana. Najpierw Rashford zmarnował dobrą okazję, gdy urwał się obrońcom Srok, a po drugiej stronie boiska strzał na bramkę oddał wprowadzony chwilę wcześniej Jonjo Shelvey, ale nie zaskoczył De Gei.

W 63 minucie na boisku pojawił się Romelu Lukaku i chwilę później otworzył wynik. Po strzale Rashford z rzutu wolnego, Dubravka popełnił błąd i „wypluł” piłkę przed siebie, prosto pod nogi Belga, który trafił do siatki.

Sroki musiały zagrać odważniej i atakowały, ale na 10 minut przed końcem Kenedy stracił piłkę na połowie rywali, którzy ruszyli z zabójczą kontrą, skutecznie wykończoną przez Rashforda.

W końcówce meczu wynik jeszcze mógł ulec zmianie, Newcastle dalej atakowało i znów nadziało się na kontry Czerwonych Diabłów, ale Pogba i Lukaku zmarnowali świetne okazje.

Newcastle United - Manchester United 0:2 (0:0)

Bramki: Lukaku (64’), Rashford (80’)

Newcastle: Martin Dubravka, Paul Dummett, Fabian Schär (81’ Yoshinori Muto), Jamaal Lascelles, DeAndre Yedlin, Mohamed Diame (53’ Jonjo Shelvey), Isaac Hayden, Christian Atsu, Ayoze Perez (69’ Kenedy), Matt Ritchie, Salomon Rondon

Man Utd: David De Gea, Antonio Valencia, Phil Jones, Victor Lindelof, Luke Shaw, Paul Pogba, Ander Herrera, Nemanja Matić, Anthony Martial (63’ Romelu Lukaku), Marcus Rashford (87’ Jesse Lingard), Juan Mata (83’ Alexis Sanchez)

Sędzia: Andre Marriner

Widzów: 52 217