Dodane: 22 grudnia 2018, 18:15 | Marek

Podział punktów z Fulham

W swoim ostatnim domowym meczu tego roku, Newcastle United zremisowało z Fulham 0:0 po bardzo słabym meczu. Mimo to Sroki powiększyły swoją przewagę nad strefą spadkową, która obecnie wynosi pięć punktów.

Z początku obie drużyny próbowały stworzyć coś w ataku, ale Newcastle szybko zamknęło Fulham na ich połowie. Potwierdziło się jednak, że atak pozycyjny nie jest mocną stroną Srok, które nie potrafiły przez całą pierwszą połowę oddać strzału na bramkę.

Najlepszą okazję na gola Sroki miały po rzucie wolnym, gdy piłkę zgrał Jamaal Lascelles, lecz przed bramką nie znalazł się żaden z jego kolegów i zagrożenie oddalił Denis Odoi.

Goście w końcu zdołali wypchnąć Newcastle sprzed własnego pola karnego i gra przeniosła się do środka boiska, przez co spotkanie jeszcze bardziej

Tuż przed przerwą United odważniej zaatakowało i zakotłowało się w „szesnastce” Fulham, a wszystko zakończyło się na zablokowanym strzale Matta Ritchie’ego.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Newcastle miało przewagę, z której nic nie wynikało, bo wciąż brakowało strzałów. Na kwadrans przed końcem po rzucie rożnym główkował Fabian Schär, ale nie trafił w światło bramki.

Piłkarze Newcastle i Rafa Benitez domagali się karnego, gdy po dośrodkowaniu w pole karne Joe Bryan ciągnął za rękę Kenedy’ego, ale sędzia nakazał grać dalej.

Chwilę później goście wyszli z kontrą. Aleksandar Mitrović strącił piłkę na lewą stronę do Bryana, który miał przed sobą tylko Martina Dubravkę, ale posłał piłkę obok bramki.

W końcówce dwie szanse na zdobycie gola miał Mitrović. Najpierw niewiele brakowało, a odebrałby piłkę Dubravce, a później piłkę wyłożył mu Aboubakar Kamara, lecz jego strzał zablokował ustawiony przed bramką Lascelles.

Do końca wynik nie uległ zmianie i obie drużyny opuszczały boisko z przekonaniem, że obok nosa przeszły im dodatkowe dwa punkty.

Newcastle - Fulham 0:0

Newcastle: Martin Dubravka, Paul Dummett, Fabian Schär, Jamaal Lascelles, Javier Manquillo (84’ DeAndre Yedlin), Mohamed Diame, Ki Sung-yong, Christian Atsu (72’ Kenedy), Ayoze Perez, Matt Ritchie, Salomon Rondon

Fulham: Sergio Rico, Denis Odoi, Calum Chambers, Alfie Mawson, Tim Ream, Joe Bryan, Cyrus Christie, Tom Cairney (82’ Ayite), Jean Michael Seri, Andre Schurrle (76’ Aboubakar Kamara), Aleksandar Mitrović

Sędzia: Martin Atkinson
Widzów: 51 237