Dodane:  4 grudnia 2018, 23:48 | Marek

U-21: Awans po karnych

Drużyna Newcastle Unite do lat 21 po karnych pokonała na St. James’ Park pierwszy zespół Macclesfield Town i awansowała do 1/8 finału EFL Trophy. W meczu było 1:1.

Sroki musiały radzić sobie bez Sean Longstaffa, który obecnie przebywa z pierwszą drużyną i jego nieobecność była zauważalna, bo mecz lepiej zaczął się dla czwartoligowca, który mógł wyjść na prowadzenie, ale po strzale Jamesa Petersona, piłkę z linii wybił Tom Allan.

W 23 minucie Newcastle dość niespodziewanie objęło prowadzenie. Liam Gibson zagrał z lewej strony w pole karne, a tam Elias Sorensen wyciągnął nogę i posłał piłkę do siatki.

Chwilę później strzał Calluma Robertsa świetnie wybronił Kieran O’Hara, a jeszcze przed przerwą zespół prowadzony przez Sola Campbella mógł wyrównać, ale Scott Wilson w dogodnej sytuacji do zdobycia bramki, trafił prosto w bramkarza Srok.

Tuż po przerwie Sorensen powinien zdobyć drugiego gola, gdy przed polem karnym dostał prezent od rywali i miał przed sobą tylko bramkarza, ale nie trafił w światło bramki.

Goście długo próbowali wyrównać i długo niewiele im z tego wychodziło, aż do 84 minuty, gdy Scott Wilson, który dostał podanie za linię obrony i pokonał Harkera.

Mecz zakończył się remisem, a regulamin rozgrywek nie przewidywał powtórek, ani dogrywek, tylko od razu rzuty karne. Piłkarze Newcastle ani razu się nie pomylili, z kolei Harher obronił strzał Stephensona w drugiej serii, co wystarczyło do zwycięstwa i awansu.

Sroki zagrają w 1/8 finału, w której mogą spotkać się m.in. z Sunderlandem, który również zapewnił już sobie awans, pokonując u siebie Notts County 2:0.

EFL Trophy, 1/16 finału
Newcastle United U-21 - Macclesfield Town 1:1 (1:0), karne: 5:3
Gole:
Sorensen (23’) - Wilson (84’)

Skład NUFC: Nathan Harker, Oliver Walters, Liam Gibson, Owen Bailey, Stefan O’Connor, Kelland Watts, Thomas Allan (65’ Rosaire Longelo), Matthew Longstaff, Elias Sorensen (80’ Mo Sangare), Callum Roberts, Adam Wilson (74’ Yannick Toure)

Karne: 1:0 Bailey, 1:1 Smith, 2:1 Roberts, (2:1) Stephenson obroniony, 3:1 Gibson, 3:2 Lowe, 4:2 Watts, 4:3 S.Wilson, 5:3 Sangare