Ki gotowy do walki

Dodane: 04.12.2018, 22:34, przez Marek

Ki Sung-yong przyznał, że jest gotowy reprezentować swój kraj nie tylko na boisku, ale także gdy zajdzie taka potrzeba, to będzie walczyć za ojczyznę na wojnie.


Stosunki między Koreą Północną a Południową wciąż są napięte, chociaż w ostatnim czasie doszło do ocieplenia relacji, to oba kraje są przygotowane na wojnę.

W ramach tych przygotowań, każdy obywatel Korei Płd. ma obowiązek odbyć służbę wojskową i tylko w wyjątkowych sytuacjach można tego uniknąć. Ki musiał zjawić się na poligonie.

29-letni pomocnik Srok powiedział: - Będę gotowy. Chcę być gotowy. Chcę pomóc mojemu krajowi. Musiałbym pójść do mojego menedżera, Rafy Beniteza i powiedzieć mu: „Jutro wyjeżdżam, jadę chronić moją rodzinę oraz mój kraj”.

Dzięki brązowemu medalowi, jaki udało się zdobyć Korei Południowej z Ki w składzie na Igrzyskach Olimpijskich 2012, piłkarz Srok spędził w wojsku tylko 4 miesiące, zamiast 18, lecz to wystarczyło, żeby wiele się nauczyć i docenić żołnierzy.

- Codziennie budziłem się o 6:30 rano. Zbieraliśmy się przed budynkiem i wszyscy, a było nas 250, śpiewaliśmy hymn państwowy - wspomina Ki.

- Rano są ćwiczenia: strzelanie z broni, rzucanie granatów. Popołudniu są testy. Słabo strzelałem. Oddajesz 20 strzałów do trzech celów oddalonych o 100, 150 i 250 metrów. Udało mi się trafić jedynie siedem razy.

- Granatem trzeba było trafić do dziury oddalonej o 30 metrów, w tym byłem lepszy. Jednego dnia musieliśmy spakować wszystkie rzeczy i przejść 20 kilometrów.

- Później wchodziliśmy do pokoju gazowego. Musisz tam siedzieć przez minutę, a po minucie musiałeś wymienić się maską ze swoim partnerem. Nie mogłeś oddychać. Niektórzy ludzie płakali, leciało im z nosa i z oczów. To było szalone i bardzo straszne.

W wojsku był rozpoznawany, tym bardziej że jego żoną jest aktorka Han Hye-jin, a ich ślubie pisały wszystkie gazety, lecz nie miał z tego powodu łatwiej.

- Ja i moja żona nie jesteśmy jak Posh i Becks, ale tak, wszyscy wiedzieli kim jestem. Jednak w takiej atmosferze to tak nie wygląda. To nie jest tak, że podchodzą i proszą o podpis na koszulce. Nie można rozmawiać z osobą obok ciebie, trzeba wypełniać rozkazy - dodaje Ki.

- Jednak doceniałem każdego człowieka w armii, bardzo ich szanuję. Poświęcają swoje życie, żeby chronić nasz kraj. Nauczyłem się rzeczy, których nigdzie indziej bym się nie nauczył.

- To oznacza, że jestem gotowy do walki, gdyby była wojna, ponieważ nie wiem, co może się wydarzyć w przyszłości.

Ki marzy, by zamiast prowadzić wojnę, oba kraje Półwyspu Koreańskiego się połączyły, o czym powiedział: - Chciałbym, żeby Korea Północna i Południowa były razem. Jesteśmy tacy sami. Moi dziadkowie uciekli z północy po wojnie w 1950 roku.

- Spora część mojej rodziny od strony dziadków wciąż jest w Korei Północnej. Nigdy tam nie byłem, nie wiedzą nawet kim jestem i to mnie smuci.


Wcześniejsze wiadomości:

» Benitez o przyczynach porażki

» Z Blackburn w FA Cup

» Ashley liczy na sprzedaż klubu przed styczniem

» Longstaff z nowym kontraktem

» Ritchie zawieszony

Udostępnij:

 
 

Dodaj komentarz:


Musisz się zalogować, by móc dodać komentarz!

Komentarze (0):


 • Poprzedni mecz

  Fulham   Newcastle
   
  Premier League
  12.05.2019, 16:00
  Craven Cottage
 • Następny mecz

 • Terminarz

  Zobacz cały terminarz
 • Tabela

  1. Man City 38 98
  2. Liverpool 38 97
  3. Chelsea 38 72
  4. Tottenham 38 71
  5. Arsenal 38 70
  6. Man Utd 38 66
  Zobacz całą tabelę


Z obozu rywali:

Tottenham zanotował 113 milionów funtów zysku za sezon 2017/18. To nowy rekord Premier League pod tym względem.
Wolverhampton Wanderers wykupiło Raula Jimeneza za 30 milionów funtów z Benfiki Lizbona, skąd był wypożyczony.
FIFA dała Cardiff City i Nantes czas do 15 kwietnia, by dojść do porozumienia ws. płatności za transfer Emiliano Sali, który zginął w wypadku lotniczym.
Meczem z Crystal Palace, Tottenham Hotspur zadebiutował na swoim nowym stadionie, który może pomieścić 62 tysiące ludzi.
Po 106 dniach pracy, Claudio Ranieri został zwolniony z posady menedżera Fulham. Zespół tymczasowo poprowadzi Scott Parker.
Brendan Rodgers, który do tej pory prowadził Celtic Glasgow, został nowym menedżerem Leicester City.

Wideo:

Salomon Rondon ma na swoim koncie 10 goli zdobytych dla Newcastle United w tym sezonie. oto wideo prezentujący wszystkie trafienia wenezuelskiego napastnika.


Statystyki NUFC.com.pl:

 

© NUFC.com.pl