Dodane:  1 grudnia 2018, 18:28 | Marek

Koniec serii, porażka z West Hamem

Newcastle United nie było w stanie kontynuować swojej serii dobrych wyników i na St. James’ Park przegrało z West Hamem United aż 0:3. Dwie bramki dla gości zdobył Javier Hernandez, a jedną w doliczonym czasie gry dołożył Felipe Anderson.

Kibice, którzy protestowali przeciwko Mike’owi Ashleyowi i weszli na trybuny dopiero w 11 minucie, niczego nie przegapili, a przyszli akurat na gola.

Zadowoleni jednak być nie mogli, bo to West Ham objął prowadzenie. Robert Snodgrass dograł idealną piłkę z prawego skrzydła za plecy obrońców Srok, co wykorzystał Javier Hernandez i skierował futbolówkę do siatki.

Od 20 minuty zaatakowało Newcastle i Ayoze Perez miał trzy szanse w 10 minut. Najpierw jego strzał głową bez problemu złapał bramkarz, później fatalnie spudłował z 5 metrów, a na koniec nieczysto trafił w piłkę po tym, jak urwał się obrońcom gości.

Sroki przeważały, a West Ham nastawił się na grę z kontry i kilka razy w taki sposób groźne zaatakował, ale zawsze zabrakło ostatniego podania, żeby stworzyć sobie sytuację bramkową.

Tuż przed przerwą Rondon dostał podanie w polu karnym od Pereza i oddał strzał, ale został zablokowany przez Pablo Zabaletę.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił, a kolejne szanse na gole miał wenezuelski napastnik, ale raz został zablokowany, a za drugim razem nie trafił w światło bramki.

Kontry West Hamu jednak były coraz groźniejsze, a dwie z nich zmarnował Hernandez. Najpierw nie trafił w piłkę w polu karnym Srok, a później strzelił tylko w boczną siatkę.

W 63 minucie się zrehabilitował. Meksykanin dostał znakomite podanie od Marco Arnautovića, znalazł się w sytuacji „jeden na jednego” i strzałem w krótki róg pokonał Martina Dubravkę.

Newcastle nie zdołało na to odpowiedzieć i chociaż piłkarze Rafy Beniteza próbowali atakować, to nie sprawili wiele problemów Łukaszowi Fabiańskiemu.

Jeszcze w doliczonym czasie gry Młoty wyszły z kolejną kontrą. Felpie Anderson wygrał pojedynek z Fabianem Schärem i między nogami Dubravki posłał piłkę do bramki.

Newcastle United - West Ham United 0:3 (0:1)