Dodane: 29 września 2018, 17:57 | Marek

Lisy przechytrzyły Sroki

Historia pisze się na naszych oczach. Po raz pierwszy Newcastle United przegrało pierwsze cztery ligowe mecze u siebie w sezonie. W sobotę Sroki przegrały z Leicester City 0:2. Do bramki Martina Dubravki trafiali Jamie Vardy z karnego i Harry Maguire.

Mecz nie zaczął się źle dla Srok, a dobrą okazję na zdobycie gola miał Ayoze Perez, ale został zablokowany przez Wilfreda Ndondiego.

Później goście doszli do głosu. Kelechi Iheanacho oraz Ricardo Pereira sprawdzili czujność Martina Dubravki, który poradził sobie ze strzałami obu piłkarzy Lisów.

W 17 minucie Joselu powinien otworzyć wynik spotkania, gdy po świetnym podaniu od Pereza miał przed sobą tylko bramkarza, lecz tak długo zwlekał z oddaniem strzału, że Harry Maguire zdążył wybić piłką na rzut rożny.

Chwilę później Sroki znów przeprowadziły szybki atak, po którym w pole karne dośrodkował Christian Atsu, a Mohamed Diame wyskoczył do piłki, ale nie trafił w światło bramki.

Następnie goście mieli dwa rzuty rożne. Po pierwszym główkował Maguire, a Dubravka przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po drugim znów strzelał Maguire, tym razem nogą, a uderzenie zablokował DeAndre Yedlin, ale zrobił to rękami i sędzia podyktował rzut karny.

Piłkę na jedenastym metrze ustawił Jamie Vardy, który uderzył precyzyjnie w dolny róg bramki i chociaż Dubravka wyczuł jego intencje, to nie zdołał sięgnąć futbolówki.

Jeszcze przed przerwą Jonjo Shelvey próbował zaskoczyć Kaspera Schmeichela strzałem z własnej połowy, ale reprezentant Danii spokojnie poradził sobie z tym uderzeniem.

W drugiej połowie Newcastle nie potrafiło przebić się przez obronę Leiceter i nie stworzyło sobie żadnej okazji do zdobycia gola, a w 73 minucie dostało drugi cios.

James Maddison z rzutu rożnego wrzucił piłkę w pole karne, a tam najlepiej ustawił się Maguire, który strzałem głową ustalił wynik końcowy spotkania.

Bliski zdobycia honorowej bramki dla Newcastle był Jacob Murphy, który oddał płaski strzał z ponad 20 metrów, ale piłka minęła słupek o kilkadziesiąt centymetrów.

Newcastle United - Leicester City 0:2 (0:1)
Vardy (30’-karny), Maguire (73’)

Newcastle: Martin Dubravka, Kenedy, Jamaal Lascelles, Ciaran Clark, DeAndre Yedlin (80’ Javier Manquillo), Mohamed Diame, Jonjo Shelvey, Christian Atsu, Ayoze Perez (69’ Yoshinori Muto), Matt Ritchie (65’ Jacob Murphy), Joselu

Leicester: Kasper Schmeichel, Ben Chilwell, Wes Morgan, Nampalys Mendy, Harry Maguire, Daniel Amartey, Wilfred Ndidi, Ricardo Pereira, James Maddison (85’ Vicente Iborra), Jamie Vardy (74’ Marc Albrighton), Kelechi Iheanacho

Sędzia: Simon Hooper
Widzów: 51 523