Dodane:  1 sierpnia 2018, 22:40 | Marek

Wysoka porażka w Bradze

Newcastle United nie będzie dobrze wspominać wyjazdu do Portugalii. Po bezbramkowym remisie z FC Porto, tym razem Sroki przegrały z SC Bragą 0:4. Wszystkie gole padły w drugiej połowie spotkania. Przed przerwą Sroki nie wykorzystały swoich szans.

Newcastle dobrze rozpoczęło mecz i miało trzy okazje w pierwszym kawadransie. Najpierw strzał Ayoze Pereza świetnie wybronił Matheus, który chwilę później znów obronił już mniej groźny strzał Matta Ritchie’ego. Z kolei po kontrze Christian Atsu źle przyjął sobie piłkę, która ponownie wylądowała w rękach bramkarza.

Po drugiej stronie boiska dwiema dobrymi interwencjami popisał się Martin Dubravka. Najpierw odbił piłkę po strzale głową, a później zablokował dobitkę Bruno Viana.

W 20 minucie bardzo dobrą okazję miał Ayoze Perez, gdy po dośrodkowaniu z piłką minął się Matheus i Hiszpan dostał prezent, ale był nim zaskoczony i nie trafił do pustej bramki.

Braga zaczynała prezentować się coraz lepiej i miała okazję na otworzenie wyniku. Słupek uratował bramkarza Srok po strzale Wilsona Eduardo, z kolei Ciaran Clark pomógł Dubravce wybijając piłkę po główce Ricardo Esgaio.

Na drugą połowę gospodarze wyszli bardziej zdeterminowani i w 52 minucie to przyniosło efekty. Gra wysokim pressingiem wymusiła niedokładne podanie Mohameda Diame i po szybkim ataku precyzyjny strzał Ricardo Horty z 20 metrów wylądował w siatce.

Horta szybko mógł podwyższyć prowadzenie Bragi, ale tym razem uderzył za wysoko.

Na kwadrans przed końcem Newcastle znalazło drogę do bramki rywali, gdy po szybkiej akcji Joselu trafił do pustej bramki, lecz wcześniej sędzia liniowy zasygnalizował spalonego i arbiter główny nie uznał trafienia Hiszpana.

Chwilę później już prawidłowego gola zdobyła Braga. Po dośrodkowaniu z prawej strony na bramkę Srok uderzył Joao Novais i idealnie trafił w dolny róg bramki.

5 minut przed końcem Braga wykonywała rzut wolny z prawej strony boiska. W pole karne zagrał Joao Novais, a Fransergio głową pokonał Karla Darlowa.

W samej końcówce Newcastle jeszcze raz ruszyło do ataku, ale Braga wykorzystała to wychodząc z kontrą, którą skutecznie wykończył Dyego Sousa.

SC Braga - Newcastle United 4:0
Horta (52’), Novais (78’), Fransergio (85’), Sousa (90’)

Skład NUFC: Martin Dubravka (70’ Karl Darlow), DeAndre Yedlin (70’ Javier Manquillo), Jamaal Lascelles (46’ Fabian Schär), Ciaran Clark, Paul Dummett, Matt Ritchie (80’ Callum Roberts), Isaac Hayden (66’ Ki Sung-yong), Mohamed Diame, Christian Atsu (66’ Jacob Murphy), Ayoze Perez (80’ Sean Longstaff), Dwight Gayle (70’ Joselu.