Sroki pozyskały młodego Ekwadorczyka
16-letni skrzydłowy będzie mógł zmienić klub dopiero po zakończeniu osiemnastego roku życia, a swoje urodziny obchodzi 10 maja. Do czasu transferu pozostanie w swoim klubie.
Martinez zdobył mistrzostwo kraju do lat 17 z Independiente del Valle. Obecnie przebywa na Mistrzostwach Ameryki Południowej do lat 17, gdzie w ostatnim meczu zdobył gola i zaliczył asystę, a jego drużyna awansowała do półfinału.
Dyrektor sportowy Srok, Ross Wilson powiedział: - Jesteśmy zachwyceni, że pokonaliśmy poważną konkurencję czołowych klubów z całej Europy, żeby sprowadzić Johana do Newcastle.
- Identyfikacja i rekrutacja obiecujących młodych zawodników to kluczowy element naszego budowania przyszłości, a nasze zespoły ds. skautingu i rekrutacji ciężko pracowały, aby zapewnić sobie podpis Johana.
- Independiente del Valle cieszy się ugruntowaną reputacją w rozwijaniu młodych zawodników, a Johan niewątpliwie skorzystał na tym środowisku.
- Będzie kontynuował tam swoje postępy, a my będziemy dokładnie przypatrywać się jego rozwojowi. Z niecierpliwością czekamy na powitanie go w Newcastle United w przyszłym roku.
We have completed a deal to sign highly-rated Ecuadorian winger Johan Martinez from Independiente del Valle.
— Newcastle United (@NUFC) April 14, 2026
He will officially join the club after his 18th birthday in the summer of 2027.
Welcome to Newcastle United, Johan! ?? pic.twitter.com/WSE2oZv8By
Wesprzyj działalność NUFC.com.pl
Komentarze | 4
Mr.Black napisał:14.04.26, 22:02Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, żeby dodać komentarz.






































