Dodane:  9 lutego 2012, 22:48 | Marek

Młode Sroki w ćwierćfinale!

Drużyna Newcastle United do lat 18 potrzebowała dogrywki, by zapewnić sobie awans do ćwierćfinału Młodzieżowego Pucharu Anglii. W meczu piątej rundy Sroki pokonały Queens Park Rangers 2:1, ratując się przed porażką w 83 minucie.

Sroki od początku były stroną przeważającą, ale w 24 minucie, po rzucie wolnym dla gości, Ben Brown wykorzystał dośrodkowanie Bradleya Simmondsa i głową pokonał Alexa Bairda.

1196 fanów Newcastle, którzy przyszli na St. James’ Park, nie mogło się nudzić, bo zespół Dave’a Watsona ciągle dążył do wyrównania, a kilka razy piłka odbijała się od słupka lub od poprzeczki.

W 82 minucie do Srok uśmiechnęło się szczęście. Marcus Maddison wbiegł z prawego skrzydła w pole karne, a Jordan Walker odebrał mu piłkę wślizgiem. Sędzia liniowy dopatrzył się jednak faulu i arbiter główny podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Adam Campbell posyłając piłkę w jeden róg bramki, a bramkarza w drugi.

Zmęczone zespoły przystąpiły do dogrywki, w której mogli wykazać się rezerwowi – Will Turton oraz JJ Hooper. Pierwszy dośrodkował w pole karne, a drugi strzałem głową zapewnił w 8 minucie dogrywki zwycięstwo gospodarzom.

W ćwierćfinale Młodzieżowego Pucharu Anglii Newcastle podejmie Blackburn Rovers.