Kontrowersje wokół flagi

Dodane: 29.06.2017, 22:24, przez Marek

Gallowgate Flags, czyli grupa fanów, którzy organizują flagowiska na meczach Newcastle United, ostatnio wywołuje coraz większe kontrowersje wśród kibiców.


Pierwszy taki przypadek miał miejsce po śmierci Cheicka Tiote, gdy jeden z kibiców, działający na Twitterze pod nazwą Gallowgate Shots, zorganizował zbiórkę na flagę upamiętniającą byłego pomocnika Srok, przy okazji sugerując, że będzie to flaga dla Gallowgate Flags.

Grupie Gallowgate Flags nie spodobało się to na tyle, że wysłali oświadczenie do lokalnych mediów, a nawet zgłosili na policję tę zbiórkę, sugerując, że może to być oszustwo. Kibic, który zaczął zbiórkę, szybko się wycofał, a zebrane pieniądze zostały zwrócone.

Teraz kontrowersje wzbudza flaga o rozmiarach 2,5 metra x 1,5 metra w kolorach tęczy z logiem Newcastle United, która ma na celu wsparcie środowisk LGBT.

Autorem pomysłu jest James Douglas, który już zaczął zbiórkę. Flaga ma kosztować 350 funtów, a ewentualna nadwyżka ma być przeznaczona dla organizacji LGBT.

Tym razem Gallowgate Shots od razu wsparła akcję, a w ślady grupy poszedł klub.

Sam pomysł podzielił kibiców. Niektórzy twierdzą, że to dobry ruch i właściwe podejście, inni twierdzą, że stadion to nie miejsce na okazywanie swoich poglądów i flagi powinny być związane z klubem, a poza tym w Newcastle nie ma problemu nietolerancji.

Mark Jenkins, kibic Srok, napisał na Facebooku: - Jestem gejem. Kiedy idę na mecz, to jestem kibicem piłkarskim. Seksualność nie ma z tym nic wspólnego. Na pewno nie potrzebuję flagi. Już jesteśmy wszyscy równi. Jesteśmy kibicami Newcastle United. Wszystkie kolory, rasy i religie. Razem na naszym stadionie. Flaga porusza problemy, które obecnie nie istnieją. Jestem całkowicie temu przeciwny.

Z kolei Sam Hampson napisał: - Absolutnie wspaniały pomysł i bardzo chciałbym zobaczyć mocne, namacalne oświadczenie, że jesteśmy otwartym, integracyjnym klubem. Brakuje tego w futbolu, wskażmy reszcie drogę.


Wcześniejsze wiadomości:

» Sparing u siebie potwierdzony

» Parker kończy karierę

» Bez zmian ws. Lejeune’a

» Satka wraca do ojczyzny

» Ginola: Potem będzie za późno

Udostępnij:

 
 

Dodaj komentarz:


Musisz się zalogować, by móc dodać komentarz!

Komentarze (14):

dublion napisał:29.06.17, 22:38 

wyobrażam sobie, jak by z taką flagą(lgbt) na naszym polskim podwórku piłkarskim wyskoczyli...:)

AdeptusNewcastlus napisał:29.06.17, 22:44 

Ja jebie ... teraz flaga dla pedałów a kolejna pewnie dla muslimów ? :/

dbmagpie napisał:30.06.17, 01:09 

-*Grainger- a masz cos przeciwko homoseksualistom ,ze piszesz o nich "pedaly"?
Jesli tak to jestes Homofobem...
Bo ja na przyklad nie mam nic przeciwko nim.Zaden krzywdy mi nie zrobil ani dupy mi nie zoral...
Malo tego mam z zona dobrych znajomych gejow,ktorzy maja adoptowane dzieci.Wielu rodzicow Hetero moglo by sie od nich nie tylko uczyc rodzicielstwa ale rowniez jak byc dobrym czlowiekiem.
@Dublion- no wlasnie.Wymagamy od innych aby nas,Polakow za granica tolerowali i szanowali a w wiekszosci sami nie potrafimy zaakceptowac innosci sexualnej innych...

Gregor napisał:30.06.17, 01:19 

Ja gejow nie lubie. To jest po prostu nienormalne....chore...ten swiat idzie w zla strone..

AdeptusNewcastlus napisał:30.06.17, 02:13 

dbmagpie to że ktoś się pedali u siebie w domu gówno mnie obchodzi bo to jego prywatne sprawy. Wkurwia mnie natomiast nachalne propagowanie pedalstwa i demonstrowanie tego jakby to było cos normalnego.Temu jestem i bede zawsze przeciwny. Tak samo jak jestem przeciwnikiem multikulti w formie serwowanej nam przez UE.

Mateusz  napisał:30.06.17, 08:16 

Co jak co, ale kurde. Bez jaj, żeby nasz herb był w tych kolorach. Zaraz koty zaczną się z nas śmiać i nazywa nas teletubisie. Jak coś niech się namacaja w domu a nie na mieście

szelkoko napisał:30.06.17, 11:13 

oho, małomiasteczkowe prawaczki w natarciu. też nie uważam,żeby była jakakolwiek podstawa ku temu, by taką flagę na stadionie wywieszać, ale pierdolenie, że "nasz herb w tych kolorach" to nieumiejętność czytania ze zrozumieniem, a aluzja do teletubisiów równie kretyńska. Nie pozdrawiam, ale zaścianek lol

seal napisał:30.06.17, 18:47 

PIŁKA NOŻNA TO NIE MIEJSCE NA POGLĄDY.

AdeptusNewcastlus napisał:30.06.17, 19:26 

AMEN.

dublion napisał:30.06.17, 20:56 

rozumiem więc,że jeśli na stadionach wiszą flagi z nacjonalistycznymi hasłami typu polska dla polaków itd ..to jesteście wkurwieni:)

seal napisał:30.06.17, 21:12 

Pierwsze, słyszę, że na stadionie w Newcastle wiszą flagi: Polska dla polaków.

Mateusz  napisał:30.06.17, 22:17 

Szelkoko jak chcesz zabłysnąć to się brokatem pie....j

dublion napisał:30.06.17, 22:19 

Po prostu nawiązuje do naszego podwórka w kontekście komentarza. .piłka nożna to nie miejsce na poglądy..:)

seal napisał:01.07.17, 15:10 

Rozumiem Ciebie, ale inne stadiony mnie nie interesują, stąd moja dezaprobata właśnie w tej konkretnej sytuacji.


  • Poprzedni mecz

    Fulham   Newcastle
     
    Premier League
    12.05.2019, 16:00
    Craven Cottage
  • Następny mecz

  • Terminarz

    Zobacz cały terminarz
  • Tabela

    1. Man City 38 98
    2. Liverpool 38 97
    3. Chelsea 38 72
    4. Tottenham 38 71
    5. Arsenal 38 70
    6. Man Utd 38 66
    Zobacz całą tabelę


Z obozu rywali:

Tottenham zanotował 113 milionów funtów zysku za sezon 2017/18. To nowy rekord Premier League pod tym względem.
Wolverhampton Wanderers wykupiło Raula Jimeneza za 30 milionów funtów z Benfiki Lizbona, skąd był wypożyczony.
FIFA dała Cardiff City i Nantes czas do 15 kwietnia, by dojść do porozumienia ws. płatności za transfer Emiliano Sali, który zginął w wypadku lotniczym.
Meczem z Crystal Palace, Tottenham Hotspur zadebiutował na swoim nowym stadionie, który może pomieścić 62 tysiące ludzi.
Po 106 dniach pracy, Claudio Ranieri został zwolniony z posady menedżera Fulham. Zespół tymczasowo poprowadzi Scott Parker.
Brendan Rodgers, który do tej pory prowadził Celtic Glasgow, został nowym menedżerem Leicester City.

Wideo:

Salomon Rondon ma na swoim koncie 10 goli zdobytych dla Newcastle United w tym sezonie. oto wideo prezentujący wszystkie trafienia wenezuelskiego napastnika.


Statystyki NUFC.com.pl: