Dodane: 17 grudnia 2011, 18:00 | Marek

Tylko remis ze Swansea

Pomimo ogromnej przewagi Newcastle United na własnym stadionie tylko zremisowało ze Swansea City. Sroki szczególnie w pierwszej połowie miały sporo szans na zdobycie bramki, ale nie zdołały ich wykorzystać, a kibice tego wieczoru nie zobaczyli bramek.

Newcastle mogło objąć prowadzenie już w drugiej minucie, gdy po faulu na Dembia Ba sędzia podyktował rzut wolny 25 metrów od bramki. Do piłki podszedł Yohan Cabaye, ale jego strzał przeleciał nad bramką.

Sroki zdecydowanie przeważały, a akcja ciągle toczyła się na połowie gości lecz na kolejną sytuację bramkową kibice musieli poczekać do 18 minuty. Wtedy do Cabaye dośrodkował w pole karne, a na długim słupku główką uderzał Fabricio Coloccini, ale trafił tylko w słupek.

5 minut później Łabędzie znów zostały uratowane przez słupek, po ekwilibrystycznym strzale Demby Ba, który chwilę później miał dobrą okazję na otworzenie wyniku, ale został zablokowany przez jednego z obrońców.

Dominacja Srok trwała, a kolejną okazję mógł stworzyć Davide Santon, który ruszył lewym skrzydłem, a polu karnym czekali Ba i Leon Best, ale Włoch niestety dograł niecelnie.

Jeszcze przed przerwą kolejny raz Ba próbował przewrotką pokonać Michela Vorma, ale holenderski bramkarz popisał się bardzo dobrą interwencją. Niedługo potem strzał Jonasa Gutierreza za pola karnego minął bramkę o metr.

Na początku drugiej połowy obraz gry się nie zmienił, a Sroki mogły szybko wyjść na prowadzenie, ale uderzenie Demby Ba z ostrego kąta trafiło tylko w boczną siatkę. Senegalczyk kolejną sytuację zmarnował w 65 minucie, gdy jego strzał głową był zbyt słaby, żeby zaskoczyć Vorma.

W 71 minucie na boisku w miejsce Besta wszedł Shola Ameobi i zaraz potem mógł zdobyć gola. Napastnik Srok strzelił z miejsca, z którego zdobył gola w meczu z Tottenhamem, ale tym razem bramkarz nie dał się pokonać.

Później przez chwilę przewagę miało Swansea, a najgroźniej zaatakował Scott Sinclair, ale gdy znalazł się już przed bramką Tima Krula, nie potrafił oddać celnego strzału.

Newcastle szybko odzyskało inicjatywę, ale nie potrafiło stworzyć już zagrożenia pod bramką Swansea i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Jest to ogromne rozczarowanie patrząc przede wszystkim na przebieg spotkania, w którym Newcastle dominowało, ale zabrakło skuteczności Demby Ba.