Dodane: 21 lipca 2011, 23:38 | Marek

Barton nie strzela karnego, rezerwy remisują

Gdy pierwszy skład Newcastle United przygotowuje się do sezonu w Stanach Zjednoczonych, piłkarze rezerw przebywają w Holandii, gdzie dzisiaj rozegrały pierwszy z trzech spotkań. Spotkanie z HVV Hollandia zakończył się remisem 2:2.

W drużynie prowadzonej przez Petera Beardsleya znalazło się kilku piłkarzy, którzy powinni przebywać w USA, ale nie otrzymali wiz – Joey Barton, Yohan Cabaye oraz Nile Ranger, a także James Perch, Wayne Routledge i Xisco.

Newcastle objęło prowadzenie w 16 minucie po bramce Bartona, ale 10 minut później Brian Paul Tesselaar wyrównał wynik spotkania, a jeszcze przed przerwą Kalvin Robert wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Po przerwie Barton mógł doprowadził do wyrównania, gdy sędzia podyktował jedenastkę, ale pomocnik Srok z jedenastu metrów trafił w słupek. Bramka na 2:2 padła dopiero w 80 minucie, a jej autorem był Ryan Donaldson.

- To była wspaniałe ćwiczenie i wynik tak naprawdę nie ma znaczenia. Oczywiście nikt nie chce przegrywać czy remisować z amatorską drużyną, ale ogólnie wynik się nie liczy. Najważniejsze dla menedżera pierwszego zespołu jest to, że piłkarze jak Joey, Perch czy Cabaye są o godzinę lepsi niż byli przed meczem - powiedział po meczu Peter Beardsley.