Dodane: 18 października 2011, 22:18 | Marek

Rezerwy lepsze od Liverpoolu

Rezerwy Newcastle United, pierwszy raz pod wodzą Willie’ego Donachie, pokonały na własnym boisku Liverpool 3:2. Sroki pozostają niepokonana w Lidze Rezerw Premier League.

Mecz nie zaczął się najlepiej dla Newcastle, bo już w 6 minucie karnego wykonywanego przez Nile’a Rangera obronił Tyrell Belford, a w 31 minucie Raheem Sterling wpisał się na listę strzelców i do przerwy Liverpool prowadził 1:0.

Po przerwie Sroki wzięły się do odrabiania strat i już w 56 minucie prowadziły 3:1. Najpierw Bradden Inman podał przed bramkę gości do Rangera, który z 4 metrów umieścił piłkę w siatce.

Chwilę później Ranger drugi raz wpisał się na listę strzelców i kolejny raz była to dla niego łatwa sytuacja do zdobycia bramki. Dośrodkował Shane Ferguson, piłka w polu karnym została zgrana wzdłuż bramki i napastnik Srok głową pokonał bramkarza.

Przy trzeciej bramce Ranger „tylko” asystował. Przytrzymał piłkę na lewej stronie boiska, podał na 16 metr do Michaela Richardsona, który strzałem w samo okienko zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy.

Bramka kontaktowa padła na 20 minut przed końcem meczu, a jej autorem był Michael Roberts. Liverpool mógł jeszcze wyrównać w ostatniej akcji spotkania, ale piłka po strzale Joe Rafferty’ego przeleciała tuż obok słupka.