Dodane:  4 października 2011, 22:27 | Marek

Rezerwy pokonały Bolton

Rezerwy Newcastle United, które kolejny raz zostały mocno wzmocnione zawodnikami z pierwszego składu, pokonały na wyjeździe Bolton Wanderers 3:0 w meczu Ligi Rezerw Premier League. Pierwszą bramkę zdobył Sammy Ameobi, dwie kolejne dołożył Sylvain Marveaux.

Gol na 1:0 padł w 23 minucie meczu. Dan Gosling z własnej połowy posłał długą piłkę do Sammy’ego Ameobi, który ją sobie przyjął i uderzył na bramkę, a kierunek strzału zmienił jeszcze obrońca Boltonu, co kompletnie zmyliło bramkarza.

Druga bramka padła już w drugiej połowie, a dokładnie w 58 minucie. Marveaux z prawego skrzydła zszedł do środka i lewą nogą umieścił piłkę w dalszym rogu bramki.

10 minut później francuski skrzydłowy drugi raz wpisał się na listę strzelców. Newcastle długo rozgrywało piłkę, aż w końcu na lewej stronie boiska ruszył Shane Ferguson, zagrał przed bramkę, gdzie Marveaux wślizgiem dopełnił formalności.

Rezerwy Newcastle zdobyły już 10 punktów w 4 meczach Ligi Rezerw. Dzisiaj zawodników Srok mogła dodatkowo mobilizować obecność na trybunach Alana Pardew, który przed meczem z Tottenhamem na pewno się mocno zastanowi czy dać szansę Marveaux.

W meczu miał też wystąpić Hatem Ben Arfa, ale za pozwoleniem klubu wyleciał do Tunezji, by odwiedzić chorego członka jego rodziny.