Dodane: 24 września 2011, 18:09 | Marek

Newcastle wygrywa, Ba z hat-trickem

Newcastle United przerwało czarną serię pięciu kolejnych porażek u siebie z Blackburn Rovers i tym razem wygrali 3:1. Wszystkie bramki dla Srok zdobył Demba Ba.

Drużyna Alana Pardew od początku była zespołem przeważającym, aż w końcu w 27 minucie to udokumentowała. Leon Best zagrał w pole karne, Ba przyjął piłkę i obracając się strzelił w długi róg nie dając szans Paulowi Robinsonowi.

Trzy minuty później Ba drugi raz wpisał się na listę strzelców. Obrońcy gości nie potrafili wybić piłki po tym jak Steven Taylor zagrał ją wzdłuż bramki i Ba z najbliższej odległości głową zdobył gola.

Blackburn zdołało do przerwy odpowiedzieć golem Juniora Hoiletta. Dośrodkowanie Martina Olssona trafiło do Holietta, który przyjął sobie piłkę i mocnym uderzeniem trafił pod poprzeczkę bramki Tima Krula.

Newcastle miało jeszcze w pierwszej połowie dwie szansę by podwyższyć wynik. Best po dośrodkowaniu Ryana Taylora przeniósł głową piłkę nad bramką, a Gabriel Obertan po kontrze nie trafił w światło bramki.

Drugą połowę Newcastle zaczęło lepiej od rywali, ale to Blackburn mogło zdobyć bramkę. Michel Salgado zagrał w pole karne, a Martin Olsson uderzył lewą nogą, poczym piłka przelobowała Krula i trafiła w poprzeczkę.

Jednak chwilę później było już 3:1. Cheik Tiote zacentrował w pole karne, Ba chciał zgrać piłkę przed bramkę, ale w polu bramkowym po zamieszaniu nikt jej nie dotknął i ta wpadła do siatki. Tym samym Ba skompletował hat-tricka.

Drugą bramkę w tym meczu mógł zdobyć Junior Hoilett. Po jednym z dośrodkowań Danny Simpson nie trafił w piłkę a zaskoczony Kanadyjczyk szybko przystawił nogę i piłka przeleciała niedaleko bramki.

Newcastle mogło podwyższyć wynik, ale strzały Obertana był niecelny, a Cabaye trafił prosto w bramkarza. Piłkarzom Blackburn zaczęły puszczać nerwy i Olsson zobaczył dwie żółte kartki, za co musiał przedwcześnie opuścić boisko.

W 74 minucie na boisku pojawił się Hatem Ben Arfa, który zastąpił Bę. Sroki kontrolowały przebieg meczu, a dwóch okazji na zdobycie bramki nie wykorzystał Leon Best.

Newcastle spokojnie dowiozło dwubramkowe prowadzenie do końca i zapewniło sobie zachowanie czwartego miejsca w tabeli Premier League. Za tydzień Sroki jadą do Wolverhampton.