Dodane: 26 lipca 2011, 20:08 | Marek

Rezerwy żegnają się z Holandią porażką

W ostatnim meczu podczas zgrupowania w Holandii rezerwy Newcastle United przegrały z Almere City 2:3. Gole dla Srok zdobyli Nile Ranger oraz Shola Ameobi.

W meczu nie wystąpił Mike Williamson, który wrócił do domu, ponieważ jego partnerka jest w zaawansowanej ciąży. Nie zagrał również Yohan Cabaye, ponieważ Francuz ma nabierać siły na mecze z Leeds United i Fiorentiną.

Sroki bardzo źle rozpoczęły to spotkanie przegrywając już po 5 minutach 2:0. Najpierw Rihario Meulens zdobył gola po dośrodkowaniu Mikhaila Rosheuvela, a chwilę później po tym jak główka Ryana Donaldsona została wybita z linii bramkowej gospodarze wyszli z kontrą, którą strzałem obok bramkarza zakończył Rosheuvel.

Jednak Newcastle odpowiedziało już w 12 minucie. Michael Richardson wysunął piłkę Yvenowi Moyo, który dośrodkował w pole karne, gdzie najpierw z futbolówką minął się Wayne Routledge i dopiero Nile Ranger zdołał pokonać bramkarza.

W drugiej połowie miała miejsce kontrowersyjna sytuacja – Meulens wpadł w pole karne i został podcięty przez Joeya Bartona. Sędzia liniowy wcześniej jednak wskazał spalonego, ale arbiter główny mimo to wskazał na jedenastkę, którą sam poszkodowany wykorzystał.

W 72 minucie Sroki zmniejszyły rozmiary porażki. Na listę strzelców wpisał się Sammy Ameobi, który wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Wayne’a Routledge’a.

Rezerwy po rozegraniu trzech meczów kontrolnych (2:2 z HVV Hollandią, 3:2 z Utrechtem, 2:3 z Almere) wracają do domu.

Almere City – Newcastle United 3:2 (2:2)
Bramki dla NUFC: Nile Ranger (12’), Sammy Ameobi (72’)

Skład Newcastle: Soderberg, Airey, Moyo, Richardson, Donaldson, Barton (71’ Edmundsson), Sammy Ameobi, Ranger, Xisco (64’ Inman), Routledge, Perch.