Dodane:  9 marca 2024, 23:54 | Marek

Howe wierzy w Halla i chce go zatrzymać

Wypożyczony z Chelsea Lewis Hall nie może na razie uznać pobytu w Newcastle United za udany, ale Eddie Howe zapewnia, że wciąż wierzy w 19-latka.

Hall wystąpił zaledwie w 11 meczach, z czego w czterech od pierwszej minuty, a na boisku spędził 271 minut. Zdobył jednego gola w meczu Pucharu Ligi z Manchesterem United.

Ostatni raz na boisku pojawił się 13 stycznia, gdy wszedł na ostatnie pięć minut przegranego spotkania z Manchesterem City. Od tego momentu tylko siedział na ławce.

Umowa wypożyczenia z Chelsea ma obligację wykupu, jeśli zostaną spełnione określone warunki, jednak nie zostały one publicznie podane.

Howe ujawnił, że te warunki nie zostały jeszcze spełnione, ale ma nadzieję, że wkrótce się tak stanie, ponieważ chciałby zatrzymać Halla w Newcastle na wiele lat.

- Jeśli chodzi o to, co ja myślę, to przygotowuję Lewisa na wiele lat w Newcastle. Od początku został sprowadzony z długoterminową wizją, a nie na krótki okres - mówi Howe.

- Został pozyskany na długi termin. Ja widzę go jako piłkarza Newcastle United na wiele lat.

- Z tego co mi wiadomo, warunki umowy nie zostały jeszcze spełnione, ale mam nadzieję, że wkrótce tak się stanie. Dla niego to był naprawdę mocny, pozytywny rok. Włożyliśmy w niego sporo pracy i wierzę w niego długoterminowo.