Dodane: 10 grudnia 2023, 20:10 | Marek

Mecz do zapomnienia, porażka 1:4 z Tottenhamem

Newcastle United po słabym występie przegrało kolejny wyjazdowy mecz w Premier League, tym razem z Tottenhamem Hotspur aż 1:4. Gola na otarcie łez dla Srok już w doliczonym czasie gry zdobył Joelinton.

Tottenham przeważał od początku, ale w pierwszych minutach Newcastle miało lepsze okazje. Najpierw sprzed pola karnego tuż nad bramką uderzył Bruno Guimaraes.

Chwilę później Anthony Gordon urwał się lewym skrzydłem i chciał wyłożyć piłkę Alexnadrowi Isakowi, jednak tego uprzedził Ben Davies i zdjął mu futbolówkę z nogi.

W 17 minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie, gdy po rzucie rożnym groźnie główkował Cristian Romero, ale ustawiony przy słupku Miguel Almiron wybił piłkę sprzed linii bramkowej.

W 26 minucie Son Heung-min na lewym skrzydle minął Kierana Trippiera i wstrzelił piłkę przed bramkę, a tam Destiny Udogie bez problemu trafił do siatki.

Newcastle miało szansę, żeby odpowiedzieć na trafienie gospodarzy, ale Almiron dostał niewygodne podanie od Gordona i oddał strzał, który spokojnie wybronił Guglielmo Vicario

W 38 minucie było już 2:0 dla Kogutów. Znowu Son wbiegł z lewej strony w pole karne, minął Trippiera i podał do Richarlisona, a ten zdobył gola.

Po godzinie gry Brazylijczyk podwoił swoją zdobycz bramkową, gdy Pedro Porro wrzucił piłkę za obronę Srok do Richarlisona, a ten pokonał Martina Dubravkę.

Na tym mecz mógł się zakończyć, bo ta bramka podcięła Srokom skrzydła, a kolejne okazje mieli gospodarze. Brennan Johnson trafił w słupek, a Dubravka obrobił strzały Dejana Kulusevskiego i Porro, który miał też jedną próbę niecelną, podobnie jak Son.

W końcówce Son sam zdobył gola z rzutu karnego po tym, jak on sam urwał się obrońcom Srok i został sfaulowany przez Dubravkę.

W doliczonym czasie gry po błędzie obrony Tottenhamu, Newcastle zdobyło honorowego gola po strzale Joelintona i podaniu Calluma Wilsona, który jeszcze sam mógł się wpisać na listę strzelców, ale jego uderzenie głową wybronił bramkarz.

Tottenham Hotspur - Newcastle United 4:1 (2:0)
Udogie (26’), Richarlison (38’, 60’), Son (85’-karny) - Joelinton (90’+1)

Newcastle: Martin Dubravka, Kieran Trippier (86’ Emil Krafth), Fabian Schär, Jamaal Lascelles, Tino Livramento (74’ Lewis Hall), Lewis Miley, Bruno Guimaraes, Joelinton, Miguel Almiron (64’ Sean Longstaff), Alexander Isak (64’ Callum Wilson), Anthony Gordon (74’ Matt Ritchie)

Tottenham: Guglielmo Vicario, Pedro Porro, Cristian Romero, Ben Davies, Destiny Udogie, Pape Matar Sarr (73’ Pierre-Emile Hojbjerg), Yves Bissouma (86’ Bryan Gil), Brennan Johnson (86’ Oliver Skipp), Dejan Kulusevski, Richarlison (73’ Giovani Lo Celso), Son Heung-min (90’+1 Jamie Donley)

Sędzia: Chris Kavanagh
Widzów: 61 171