Dodane:  7 grudnia 2023, 22:54 | Marek

Trzy błędy Trippiera i 0:3 z Evertonem

Newcastle United przegrało wyjazdowy mecz z Evertonem 0:3 w 15. kolejce Premier League. Martina Dubravkę pokonali Dwight McNeil, Abdoulaye Doucoure oraz Beto, we wszystkich przypadkach wykorzystując błędy Kierana Trippiera.

Gospodarze pierwsi rzucili się do ataku i próbowali objąć szybko prowadzenie, jednak ich strzały były niecelne lub blokowane przez obrońców Srok.

Pierwszy celny strzał na bramkę w tym meczu oddał Kieran Trippier w 13 minucie. Rzut wolny wywalczył Tino Livramento, a Trippier próbował zaskoczyć Jordana Pickforda strzałem w dalszy róg, jednak jego kolega z reprezentacji Anglii nie dał się na to nabrać.

Chwilę później prostopadłe podanie Joelintona trafiło na prawą stronę pola karnego do Miguela Almirona, który miał przed sobą tylko bramkarza, ale oddał słaby strzał prosto w Pickforda.

Po drugiej stronie boiska z lewej strony dośrodkował Dwight McNeil, a na bramkę główkował Dominic Calvert-Lewin, ale trafił wprost w Martina Dubravkę. Kilkadziesiąt sekund później Słowak znów zatrzymał strzał napastnika The Toffees z ostrego kąta.

Krótki okres przewagi Srok zakończył się uderzeniem Almirona nad poprzeczką, z kolei akcję Evertonu strzałem obok bramki wykończył McNeil.

W 36 minucie Newcastle dobrze rozegrało akcję prawą stroną, po czym w pole karne dośrodkował Trippier, a Alexander Isak główkował tuż obok bramki.

Trzy minuty później Calvert-Lewin dostał piłkę na piąty metr od Jamesa Tarkowskiego, uniknął spalonego i strzelił z półwoleja, lecz fatalnie przestrzelił nad poprzeczką.

Po przerwie kilka razy zakotłowało się w polu karnym Srok, które przejęły inicjatywę i miały swoje okazje, jednak Lewis Miley posłał piłkę wysoko w trybuny, z kolei Gordon raz trafił w Pickforda z 16 metrów, a później dobrą kontrę wykończył zupełnie niecelnym strzałem.

W 79 minucie Trippier popełnił błąd na swojej połowie tracąc piłkę, którą przejął McNeil. Skrzydłowy Evertonu podbiegł kilkanaście metrów i zdobył gola strzałem z linii pola karnego.

Newcastle mogło szybko doprowadzić do wyrównania, ale Miley nieczysto trafił w piłkę, którą jeszcze Almiron próbował nieskutecznie głową skierować do bramki.

W 86 minucie Trippier popełnił drugi błąd, znów tracąc piłkę na własnej połowie. Futbolówkę przejął Jack Harrison i wyłożył ją Doucoure, który trafił do siatki.

Jeszcze w doliczonym czasie gry prawym skrzydłem urwał się Beto i po samotnym rajdzie z piłką pokonał Dubravkę. Portugalczyk uniknął spalonego, bo źle ustawiony był Trippier.

Everton - Newcastle United 3:0 (0:0)