Dodane:  2 grudnia 2023, 23:32 | Marek

Twierdza St. James’ Park, 1:0 z Czerwonymi Diabłami

Newcastle United po dobrym występie pokonało Manchester United w 14. kolejce Premier League, a jedynego gola meczu zdobył Anthony Gordon. Gorszą wiadomością jest to, że na listę kontuzjowanych Srok dołączył Nick Pope.

Newcastle zdominowało pierwsze dziesięć minut przez ponad 80% czasu utrzymując się przy piłce, ale w 11 minucie to goście oddali pierwszy celny strzał w tym meczu, gdy Alejandro Garnacho urwał się obrońcom, a jego strzał z ostrego kąta obronił Pope.

W 17 minucie Sroki miały świetną okazję, gdy po szybko rozegranej akcji piłkę na ósmy metr dostał Miguel Almiron i oddał strzał, z którym poradził sobie Andre Onana. Chwilę później zza pola karnego nad poprzeczką uderzył Bruno Guimaraes.

Jeszcze lepszą okazję miał Alexander Isak, któremu piłka spadła pod nogi w polu karnym Czerwonych Diabłów, ale jego strzał odbity od Harry’ego Maguire’a minął bramkę. Po rzucie rożnym Jamaal Lascelles główkował nad bramką.

Później gra się wyrównała i przeniosła do środka pola, lecz w 39 minucie zabrakło niewiele, żeby Newcastle wyszło na prowadzenie. Fabian Schär wywalczył rzut wolny przed polem karnym, a po strzale Kierana Trippiera piłka odbiła się od poprzeczki i od ziemi, ale przed linią bramkową.

Jeszcze przed przerwą dośrodkowanie Tino Livramento po rykoszecie wylądowało w bocznej siatce, a dwa razy strzelał Schär, ale za pierwszym razem został zablokowany, a druga próba poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Po przerwie Newcastle miało optyczną przewagę i przy pierwszym groźnym ataku wyszło na prowadzenie. Po przejęciu piłki w środku boiska, Trippier zagrał z prawej strony po ziemi na dalszy słupek, a tam niepokryty Gordon zamknął akcję i trafił do siatki.

Na 2:0 mógł podwyższyć Schär, lecz jego strzał znów wylądował na trybunach. Później Sroki kontrolowały grę. Na kolejną szansę musiały poczekać jednak do 78 minuty, kiedy z 12 metrów strzelał Lewis Miley, ale piłkę zablokował Aaron Wan-Bissaka.

Końcówka należała do Manchesteru United i Sergio Reguilon mógł doprowadzić do wyrównania, lecz jego zmierzający do bramki strzał w ekwilibrystyczny sposób zablokował Schär.

Do piłki rzucił się też Pope i doznał urazu ramienia, przez co nie był w stanie kontynuować gry. Jego miejsce między słupkami zajął Martin Dubravka.

Słowacki bramkarz musiał wyciągać piłkę z bramki w 89 minucie, gdy po strzale Antony’ego piłkę do siatki odbił Maguire, ale zrobił to z pozycji spalonej i gol nie został uznany, a Czerwone Diabły nie zdołały już doprowadzić do wyrównania, pomimo dziewięciu doliczonych minut.

Newcastle United - Manchester United 1:0 (0:0)