Dodane: 26 listopada 2023, 01:47 | Marek

Im gorzej, tym lepiej! Newcastle - Chelsea 4:1

Pomimo sporych problemów kadrowych Newcastle United wygrało u siebie z Chelsea 4:1 w meczu 13. kolejki Premier League. Na gol Alexandra Isaka w pierwszej połowie odpowiedział Raheem Sterling, a później strzelali Jamaal Lascelles, Joelinton i Anthony Gordon.

W 13 minucie Lewis Miley dostał piłkę przed polem karnym i świetnym podaniem dograł do Alexandra Isaka, a ten uniknął spalonego i trafił do siatki.

Sroki cieszyły się prowadzeniem przez 10 minut. Kieran Trippier sfaulował Raheema Sterlinga przed polem karnym, a sam poszkodowany z rzutu wolnego posłał piłkę pod poprzeczkę.

Newcastle miało świetną okazję, żeby odzyskać prowadzenie, gdy Trippier dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, a tam znalazł się Joelinton, ale główką nie trafił w światło bramki.

Później trochę pracy miał Nick Pope, który zatrzymał uderzenie Enzo Fernandeza oraz główkę Benoit Badiashile, z kolei po złym wybiciu bramkarza Srok dobrą okazję miał Conor Gallagher, ale jego uderzenie było kompletnie nieudane.

Przed przerwą Newcastle wywalczyło rzut wolny, do którego podszedł Trippier i strzelił groźnie, ale piłka odbiła się od poprzeczki, po czym wyszła w trybuny.

W 60 minucie udało się Srokom odzyskać prowadzenie, gdy Gordon dośrodkował w pole karne, a zostawiony bez krycia Jamaal Lascelles głową skierował piłkę do siatki.

Zaraz po wznowieniu gry fatalny błąd popełnił Thiago Silva, piłkę przejął Joelinton i nie pomylił się w sytuacji „jeden na jednego”, podwyższając na 3:1.

Sytuacja Chelsea była trudna, a jeszcze bardziej utrudnił ją Reece James, który w 72 minucie sfaulował Gordona i zobaczył drugą żółtą kartkę, przez co musiał opuścić boisko.

W 83 minucie już Gordonowi nikt nie przeszkodził i gdy otrzymał podanie od Miguela Almirona, to skierował piłkę do bramki po strzale z prawej strony pola karnego.

Taki wynik pozwolił Eddiemu Howe’owi na roszady w składzie i dzięki temu w Premier League zadebiutowali Alex Murphy, Amadou Diallo i Michael Ndiweni.

Newcastle United - Chelsea 4:1 (1:1)
Isak (13’), Lascelles (60’), Joelinton (61’), Gordon (83’) - Sterling (23’)

Czerwona kartka: James (CHE, 73’)

Newcastle: Nick Pope, Kieran Trippier, Fabian Schär, Jamaal Lascelles (86’ Paul Dummett), Tino Livramento, Lewis Miley (90’+3 Amadou Diallo), Bruno Guimaraes, Joelinton, Miguel Almiron (87’ Alex Murphy), Alexander Isak (81’ Matt Ritchie), Anthony Gordon (90’+2 Michael Ndiweni)

Chelsea: Robert Sanchez, Reece James, Thiago Silva, Benoit Badiashile, Marc Cucurella, Lesley Ugochukwu (69’ Moises Caicedo), Enzo Fernandez, Cole Palmer (75’ Levi Colwill), Conor Gallagher (69’ Mychajło Mudryk), Raheem Sterling (87’ Noni Madueke), Nicolas Jackson (69’ Armando Broja)

Sędzia: Simon Hooper
Widzów: 52 227