Dodane: 21 czerwca 2023, 16:12 | Marek

Koniec zgrupowań drużyn narodowych, Sroki z mieszanymi nastrojami

Druga seria czerwcowych meczów międzynarodowych nie była już tak udana jak pierwsza dla piłkarzy Newcastle United. Najwięcej powodów do zadowolenia ma Martin Dubravka, choć Callum Wilson też raczej nie może narzekać.

Wilson wszedł na ostatni kwadrans meczu Anglii z Macedonią Północną. Anglicy wygrali 7:0 i z kompletem punktów przewodzą w grupie C. Kieran Trippier oglądał mecz z ławki.

Fabian Schär wszedł na samą końcówkę meczu Szwajcarii z Rumunią, chwilę po tym, jak rywale zdobyli gola na 2:1. Zaraz po tym, jak wszedł obrońca Srok, padła bramka na 2:2.

W meczu Irlandii z Gibraltarem w 84 minucie na boisku pojawił się Jeff Hendrick, przy stanie 2:0 dla jego zespołu. Ostatecznie Irlandia wygrała 3:0.

Martin Dubravka zachował czyste konto w wyjazdowym meczu Słowacji z Liechtensteinem. Nasi sąsiedzi z południa wygrali tylko 1:0, ale są wiceliderem grupy J, tuż za Portugalią.

Alexander Isak zagrał do 76 minuty w meczu Szwecji z Austrią we Wiedniu. Napastnik Newcastle zszedł z boiska przy stanie 0:0, a ostatecznie jego drużyna przegrała 0:2 bardzo utrudniając sobie walkę o wyjazd na Mistrzostwa Europy.

Joelinton i Bruno Guimaraes zagrali razem od początku w spotkaniu towarzyskim Brazylii z Senegalem. Pierwszy zagrał do 67 minuty, drugi zaliczył pełne 90 minut. Mecz zakończył się zwycięstwem afrykańskiej ekipy 4:2.

Z kolei dzisiaj rozpoczynają się Mistrzostwa Europy do lat 21. Od jutra walkę w turnieju rozpoczyna reprezentacja Anglii, w kadrze której znalazł się Anthony Gordon. Anglicy w fazie grupowej zagrają z Czechami, Izraelem oraz Niemcami.