Dodane: 29 kwietnia 2023, 17:07 | Marek

U-18: Fatalny początek i porażka z Liverpoolem

Drużyna Newcastle United do lat 18 w swoim przedostatnim meczu sezonu przegrała na wyjeździe z Liverpoolem 1:3, tracąc dwa gole już w pierwszych sześciu minutach.

Już w pierwszej akcji meczu boczny obrońca The Reds Calum Scanlon dograł idealną piłkę w pole karne, gdzie główką do siatki trafił James McConnell.

Chwilę później było już 2:0 dla gospodarzy. Kolejny raz podawał Scanlon, a Lewis Koumas przedarł się przez obronę i pokonał wychodzącego z bramki Aidana Harrisa.

Newcastle próbowało odrabiać straty i bramkarz Liverpoolu kilka razy ratował swój zespół, który osiem minut po przerwie wyprowadził kolejny cios. Rezerwowy Elijah Gift strzałem w dolny róg bramki zapewnił swojej drużynie trzybramkową przewagę.

Później Liverpool kontrolował grę, ale na 12 minut przed końcem Sroki zdobyły honorowego gola z pomocą obrońcy rywali, bo to Lucas Pitt skierował piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu.