Dodane: 23 kwietnia 2023, 17:02 | Marek

Piorunujący początek Srok, Newcastle rozgromiło Tottenham!

Newcastle United rozgromiło Tottenham Hotspur 6:1 w meczu 32. kolejki Premier League i zrobiło kolejny krok w kierunku Ligi Mistrzów. Sroki wspaniale rozpoczęły to spotkanie, ponieważ już po 21 minutach prowadziły 5:0.

Wraz z końcem pierwszej minuty Sroki wyszły na prowadzenie. Joelinton wszedł w pole karne, oddał strzał, który w bok odbił Hugo Lloris, ale wprost pod nogi nadbiegającego Jacoba Murphy’ego i ten trafił do siatki.

W 6 minucie Fabian Schär zagrał długie podanie z głębi pola do Joelintona, który opanował piłkę, minął bramkarza i trafił do pustej bramki.

Trzy minuty później Schär w środku pola wywalczył futbolówkę, którą przejął Murphy i strzałem z 25 metrów zaskoczył nie tylko Llorisa, ale nawet samego siebie.

Tottenham miał szansę na powrót do gry, gdy Harry Kane groźnie strzelał z obrębu pola karnego, lecz piłka przeleciała centymetry od bramki.

W 19 minucie Joe Willock zagrał świetną piłkę za linię obrony rywali, Alexander Isak doszedł do tego podania i strzałem po ziemi pokonał Llorisa.

Chwilę później szwedzki napastnik drugi raz wpisał się na listę strzelców, tym razem piłkę wyłożył mu Sean Longstaff i Isak uderzeniem z ostrego kąta podwyższył na 5:0.

Goście odpowiedzieli zupełnie nieudanym strzałem Dejana Kulusevskiego, z kolei Newcastle mogło zdobyć kolejne gole, ale niecelnie strzelali Willock oraz Longstaff.

Tuż po przerwie Tottenham zmniejszył straty. Kane ruszył lewym skrzydłem, minął Kierana Trippiera i strzałem w długi róg pokonał Nicka Pope’a.

Newcastle oddało inicjatywę Kogutom, które jednak nie sprawiały większych problemów defensywie. Eddie Howe zareagował na to wprowadzając Calluma Wilsona i Miguela Almirona.

Kilkadziesiąt sekund po ich wejściu na boisko, to właśnie oni przywrócili 5-bramkowe prowadzenie Srokom. Almiron strzelił na bramkę gości, piłka po rykoszecie trafiła pod nogi Wilsona, a ten pokonał Frasera Forstera, który w przerwie zastąpił Llorisa.

Do końca Newcastle kontrolowało grę, a nawet mogło jeszcze podwyższyć prowadzenie. W sytuacji „jeden na jednego” znalazł się Anthony Gordon, jednak trafił wprost w bramkarza.

Newcastle United - Tottenham Hotspur 6:1 (5:0)