Dodane: 17 kwietnia 2023, 17:28 | Marek

U-21: Przełamanie po szalonym meczu, gole Frasera i Ashby’ego

Drużyna Newcastle United do lat 21 pokonała u siebie Norwich City 4:3, odnosząc pierwsze ligowe zwycięstwo od października. Gole zdobyli m.in. Ryan Fraser i Harrison Ashby.

Wynik otworzył Fraser, dla którego był to pierwszy występ od czasu wycofania go z pierwszej drużyny. Szkot dostał podanie od Ashby’ego, ściął do środka i trafił w dalszy róg.

Chwilę później Ashby do asysty dołożył gola. Grający swój pierwszy mecz od czasu styczniowego transferu obrońca skutecznie strzelił sprzed pola karnego.

Po kolejnych pięciu minutach było już 3:0 dla Srok. Michael Ndiweni dośrodkował z lewego skrzydła, a Amadou Diallo strzałem głową od poprzeczki pokonał bramkarza.

Jednak jeszcze przed przerwą goście zdołali złapać kontakt. Najpierw Finley Welch urwał się obrońcom Srok i pokonał Maxa Thompsona, a później Abu Kamara wykorzystał rzut karny.

Na początku drugiej połowy był już remis. Obrona Newcastle nie poradziła sobie z piłką dośrodkowaną z rzutu wolnego, a Welch po raz drugi tego dnia wpisał się na listę strzelców.

Jednak 13 minut przed końcem Sroki zdobyły gola, który dał tak długo wyczekiwane zwycięstwo. Lewis Miley trafił do siatki z szesnastego metra, po podaniu od Diallo.