Dodane:  5 kwietnia 2023, 23:18 | Marek

Pewne zwycięstwo na London Stadium, 5:1 z West Hamem!

Newcastle United odniosło pewne zwycięstwo w wyjazdowym meczu z West Hamem United, zdobywając pięć bramek, a tracąc tylko jedną. Po dwa gole zdobyli Callum Wilson oraz Joelinton, a jedno trafienie dołożył Alexander Isak.

Już w pierwszej minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie, a strzelcem gola mógł zostać… Bruno Guimaraes. Brazylijczyk przeciął lot piłki po zagraniu Jarroda Bowena w pole karne i trafił w słupek własnej bramki.

Pięć minut później Newcastle trafiło do właściwej bramki. Po rzucie rożnym z lewej strony piłka przeszła na prawą stronę do Allana Saint-Maximina, który dośrodkował przed bramkę, a tam Wilson świetnym strzałem głową pokonał Łukasza Fabiańskiego.

W 13 minucie Fabian Schär zagrał piłkę z głębi pola za linię obrony, do podania doszedł Joelinton, minął bramkarza i trafił do pustej bramki. Wszyscy spodziewali się spalonego, nawet sam piłkarz Srok, ale po sprawdzeniu sytuacji przez VAR, gol został uznany.

West Ham potrzebował chwili na otrząśnięcie się po tych ciosach, ale później zaczął grać odważniej i bliski zdobycia gola był Lucas Paqueta, który próbował zaskoczyć Nicka Pope’a strzałem z rzutu wolnego, lecz golkiper Srok odbił piłkę.

W końcu pięć minut przed przerwą z rzutu rożnego dośrodkował Bowen, Pope niezdecydowanie wyszedł do piłki, którą głową do bramki skierował zostawiony bez krycia Kurt Zouma.

Gospodarze złapali wiatr w żagle, ale tuż po przerwie fatalny błąd Nayefa Aguerda podciął im skrzydła. Marokańczyk stracił piłkę przed własnym polem karnym na rzecz Jacoba Murphy’ego, który podał do Wilsona, a ten bez problemu podwyższył na 3:1.

Sroki jednak na tym nie poprzestawały i po kontrze świetną okazję miał Murphy, ale jego strzał wybronił Fabiański, podobnie jak chwilę później uderzenie Saint-Maximina. Z kolei strzał Bruno Guimaraesa o metr minął bramkę Młotów.

W 82 minucie Bruno zagrał długą piłkę z własnej połowy, z bramki wyszedł Fabiański i próbował kolanem wybić piłkę nad nadbiegającym Isakem, ale podał prosto do szwedzkiego napastnika, który lobem zdobył gola na 4:1 dla Newcastle.

To jednak nie wystarczyło Srokom i w 90 minucie kolejne długie podanie Bruno trafiło do Joelintona, który przyjął sobie piłkę, poradził sobie z dwoma obrońcami i trafił do siatki.

West Ham United - Newcastle United 1:5 (1:2)
Zouma (40’) - Wilson (6’, 46’), Joelinton (13’, 90’), Isak (82’)

Newcastle: Nick Pope, Kieran Trippier (87’ Javier Manquillo), Fabian Schär, Sven Botman, Dan Burn (85’ Matt Targett), Bruno Guimaraes, Sean Longstaff, Joelinton, Jacob Murphy (64’ Joe Willock), Allan Saint-Maximin (64’ Anthony Gordon), Callum Wilson (64’ Alexander Isak)

West Ham: Łukasz Fabiański, Thilo Kehrer (63’ Vladimir Coufal), Kurt Zouma, Nayef Aguerd, Emerson Palmieri, Tomas Soucek (63’ Flynn Downes), Declan Rice, Lucas Paqueta, Jarrod Bowen, Michail Antonio (63’ Danny Ings), Said Benrahma (63’ Maxwel Cornet)

Sędzia: Craig Pawson
Widzów: 62 470