Dodane:  2 kwietnia 2023, 19:27 | Marek

Jest rewanż za Puchar Ligi, bardzo ważne zwycięstwo Srok!

Newcastle United wzięło rewanż na Manchesterze United za finał Pucharu Ligi i w ligowym meczu wygrało u siebie 2:0, a zwycięstwo mogło być jeszcze okazalsze. Bramki dla Srok w drugiej połowie strzelali Joe Willock oraz rezerwowy Callum Wilson.

Mecz od początku toczył się w szybkim tempie, a gra przenosiła się z jednej strony na drugą. W pierwszym kwadransie najlepsze okazje mieli Sean Longstaff i Wout Weghorst, ale pierwszy został zablokowany, a pod drugą bramką Holender trafił w boczną siatkę.

Później Newcastle powinno wyjść na prowadzenie, gdy po główce Alexandra Isaka piłkę przed siebie odbił David de Gea, wprost pod nogi nadbiegającego Joe Willocka, lecz ten uderzył po ziemi i trafił w leżącego bramkarza Czerwonych Diabłów.

Newcastle częściej atakowało, ale było ograniczone do strzałów z daleka, które były blokowane lub trafiały w obrońców Manchesteru United.

W 38 minucie tuż obok słupka uderzył Sean Longstaff, a chwilę później w jeszcze lepszej okazji Willock przeniósł piłkę nad poprzeczką. Dla gości z podobnym skutkiem strzelał Antony.

Po przerwie Newcastle wciąż przeważało, jednak nie potrafiło się przebić przez defensywę gości. Na strzał z dystansu zdecydował się Fabian Schär, ale nie trafił w światło bramki.

W końcu w 65 minucie Isak zagrał w tempo Bruno Guimaraesowi, który z prawej strony pola karnego przerzucił piłkę na drugą stronę, tam głową futbolówkę zgrał Allan Saint-Maximin, a Willock nie mógł się pomylić i z dwóch metrów trafił do siatki.

Dziesięć minut później Sroki miały rzut rożny, po którym główką strzelał Joelinton, a De Gea zbił piłkę na poprzeczkę. Głową dobijał Schär, ale trafił tylko w słupek.

Zespół Eddiego Howe’a kontrolował grę, ale Czerwone Diabły też miały swoją okazję, gdy strzał oddał Anthony Martial, a piłka odbita od Schära prawie wpadła do siatki.

W 88 minucie Newcastle wywalczyło rzut rożny, po którym w pole bramkowe dośrodkował Trippier, a najlepiej ustawił się tam Wilson, który główką skierował piłkę do bramki.

W doliczonym czasie gry Schär mógł podwyższyć prowadzenie Srok, gdy piłkę w polu karnym wyłożył mu Anthony Gordon, ale strzał Szwajcara przeleciał nad poprzeczką.

Newcastle United - Manchester United 2:0 (0:0)