Dodane:  4 marca 2023, 23:44 | Marek

Manchester City ponownie za mocny dla Newcastle

Nie udało się Newcastle United przełamać ligowej niemocny na Etihad Stadium i kolejny raz przegrało na wyjeździe z Manchesterem City. Gospodarze prowadzili po golu Phila Fodena w 15 minucie, a na 2:0 po przerwie podwyższył Bernardo Silva.

Już w pierwszej minucie gospodarze zagrozili bramce Srok, gdy po dośrodkowaniu Jacka Grealisha główkował Ilkay Gundogan, ale Niemiec przeniósł piłkę nad poprzeczką.

The Citizens mieli przewagę, którą po kwadransie gry udokumentował Phil Foden. Anglik przedarł się przez obronę Newcastle i oddał strzał z ostrego kąta, a interweniujący Sven Botman zmylił jeszcze Nicka Pope’a i piłka wylądowała w siatce.

Już dwie minuty później Newcastle mogło wyrównać. Piłka trafiła do Seana Longstaffa, który ją opanował i oddał strzał, lecz Nathan Ake zdążył wrócić i zablokował to uderzenie.

Później piłkarze Pepa Guardioli kontrolowali grę i niewiele działo się pod obiema bramkami. Jedynie wart wspomnienia był niecelny strzał głową Erlinga Haalanda.

W 64 minucie w końcu Newcastle zagroziło bramce rywali, gdy rezerwowy Alexander Isak ruszył sam do ataku, jednak oba jego strzały zostały zablokowane.

Sroki miały lepszy okres gry, ale w 65 minucie na boisku pojawił się Bernardo Silva i chwilę później wpisał się na listę strzelców. Kieran Trippier stracił piłkę na własnej połowie, Man City szybko ruszył do ataku i Portugalczyk strzałem z 14 metrów pokonał Pope’a.

Na tym mecz mógłby się zakończyć, bo już niewiele się wydarzyło, poza jednym groźnym strzałem Phila Fodena w końcówce meczu, z czym poradził sobie Nick Pope.

Manchester City - Newcastle United 2:0 (1:0)
Foden (15’), Silva (67’)

Newcastle: Nick Pope, Kieran Trippier, Jamaal Lascelles, Sven Botman, Dan Burn (87’ Matt Targett), Bruno Guimaraes, Sean Longstaff (63’ Joe Willock), Joelinton, Miguel Almiron (77’ Jacob Murphy), Anthony Gordon (62’ Allan Saint-Maximin), Callum Wilson (63’ Alexander Isak)

Man City: Ederson, Kyle Walker, Ruben Dias, Manuel Akanji, Nathan Ake, Rodri, Kevin De Bruyne (65’ Bernardo Silva), Ilkay Gundogan, Phil Foden, Jack Grealish, Erling Haaland

Sędzia: Simon Hooper
Widzów: 53 419