Dodane: 26 lutego 2023, 19:57 | Marek

Jeszcze nie tym razem… Puchar Ligi jedzie na Old Trafford

24 lata temu Newcastle United ostatni raz zagrało na Wembley i przegrało wówczas z Manchesterem United 0:2. Teraz w finale Pucharu Ligi doszło do powtórki i ponownie zakończyło się porażką Srok z Czerwonymi Diabłami 0:2.

W początkowej fazie Newcastle było dłużej przy piłce, ale to rywale wyprowadzali groźniejsze akcje. Po jednej z nich Wout Weghorst wywalczył sobie miejsce w polu karnym, jednak jego strzał był zbyt słaby, żeby zaskoczyć Lorisa Kariusa.

W 31 minucie w końcu Newcastle stworzyło sobie okazję, gdy Sean Longstaff zagrał z prawej strony wzdłuż bramki i piłka trafiła do Allana Saint-Maximina, który strzelił z ostrego kąta wprost w bramkarza, a dobitka Bruno Guimaraesa wylądowała w trybunach.

Chwilę później Czerwone Diabły wywalczyły rzut wolny na lewym skrzydle. Idealnie dośrodkował Luke Shaw, a Casemiro główką pokonał niemieckiego bramkarza Srok.

Sześć minut później Weghorst zagrał w tempo w pole karne do Marcusa Rashforda, który oddał strzał, a próbujący zablokować to Botman podbił piłkę nad Kariusem i ta wpadła do siatki.

W 43 minucie Sroki miały szanse zdobyć kontaktowego gola. Po krótko rozegranym kornerze, w pole karne dośrodkował Kieran Trippier, a głową obok bramki uderzył Dan Burn.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Manchester wyszedł z kontrą, którą mocnym strzałem zza pola karnego zakończył Weghorst, ale świetną interwencją popisał się Karius.

W drugiej połowie zespół Erika ten Haga oddał inicjatywę, ale nie przełożyło się to na okazje bramkowe Newcastle, a nie pomogło nawet wejście Alexandra Isaka.

Zapowiadało się na to, że jeśli wynik ulegnie zmianie, to na korzyść grających z kontry Czerwonych Diabłów, lecz kilka razy sytuację ratował Karius.

Dopiero w końcówce Newcastle dwukrotnie zdołało zagrozić bramce Davida De Gei. Podkręcony strzał Jacoba Murphy’ego przeleciał tuż obok bramki, z kolei lob główką Joelintona zmierzał w okienko, ale De Gea zdołał odbić piłkę.

W doliczonym czasie gry, po kolejnej kontrze, Bruno Fernandes miał szansę postawić kropkę nad i, lecz kończył akcję sam zamiast podawać i znów dobrze interweniował Karius.

Manchester United - Newcastle United 2:0 (2:0)