Dodane: 25 lutego 2023, 01:16 | Marek

U-21: Remis w Stoke, seria bez zwycięstw trwa

Drużyna Newcastle United do lat 21 w samej końcówce uratowała punkt w meczu ze Stoke City, remisując 2:2, lecz to już siódmy ligowy mecz Srok z rzędu bez zwycięstwa.

Newcastle objęło prowadzenie w 9 minucie, gdy po rzucie wolnym piłka trafiła w pole karne do Charliego Wiggeta, a ten pokonał bramkarza gospodarzy.

W 34 minucie Garncarze wyrównali. Brent McGuinness doszedł do podania Davida Ogakbue i strzałem po ziemi pokonał Willa Browna.

Pięć minut później zakotłowało się pod bramką Srok, a najlepiej odnalazł się w tym Jacob Holland-Wilkinson, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

W drugiej połowie Newcastle próbowało doprowadzić do wyrównania, a najlepszą okazję miał Amadou Diallo, lecz stojąc przed bramką nie sięgnął podania od Bena Parkinsona.

Pomocną dłoń do Srok wyciągnął obrońca Stoke Gabriel Adebambo, który w 80 minucie został ukarany drugą żółtą kartkę i osłabił swój zespół.

United wykorzystało to już w doliczonym czasie gry. Parkinson, dla którego to był trzeci występ w zespole U-21, mocnym strzałem wywalczył punkt dla Srok.