Dodane: 18 lutego 2023, 23:10 | Marek

Sroki ponownie pokonane przez Liverpool, koszmar Pope’a

Newcastle United doznało drugiej ligowej porażki w tym sezonie, ponownie z Liverpoolem. Na St. James’ Park The Reds wygrali 2:0. Na domiar złego czerwoną kartkę zobaczył Nick Pope, co wyklucza go z finałowego spotkania Pucharu Ligi.

Newcastle ofensywnie rozpoczęło ten mecz i już w czwartej minucie świetną okazję miał Miguel Almiron, gdy po podaniu od Allana Saint-Maximina miał przed sobą tylko bramkarza, ale trafił wprost w rękę Alissona.

Po dziesiątej minucie zaczął się koszmar Newcastle. Najpierw długa piłka za linię obrony od Trenta Alexandra-Arnolda trafiła do Darwina Nuneza, a ten mocnym strzałem pokonał Pope’a.

Siedem minut później Mohamed Salah zagrał w pole karne do nadbiegającego Cody’ego Gakpo, ten podobnie jak wcześniej Urugwajczyk uniknął spalonego i podwyższył na 2:0.

Chwilę później Sroki miały rzut wolny, po którym Alisson złapał piłkę i zagrają ją daleko na kontrę do Salaha. Lot futbolówki chciał przeciąć Nick Pope na 25 metrze, ale nieczysto ją trafił i złapał w ręce, a decyzja sędziego mogła być tylko jedna: czerwona kartka.

Nie była to jedyna kara dla Newcastle i Pope’a, ponieważ oznacza to zawieszenia bramkarza na finał Pucharu Ligi, który odbędzie się za tydzień.

Mimo to Newcastle nie składało broni i próbowało walczyć. Strzał Saint-Miximina po rykoszecie na poprzeczkę odbił bramkarz, a później główkował Dan Burn, ale też obił poprzeczkę i nie udało się odrobić chociaż jednej bramki straty przed końcem pierwszej połowy.

Po przerwie tuż nad bramką z trudnej pozycji strzelił Alexander Isak, z kolei Fabian Schär nie zdołał głową skierować piłki w światło bramki.

Liverpool powoli zaczął przejmować kontrolę nad meczem, choć nie forsował tempa i raczej skupiał się na utrzymywaniu wyniku, niż na próbie podwyższenia prowadzenia.

To mogło się zemścić i Newcastle mogło wrócić do gry w końcówce, gdy w 82 minucie Anthony Gordon wyprowadził kontrę, po której wyłożył piłkę Callumowi Wilsonowi, ale ten w świetnej sytuacji trafił wprost w bramkarza.

Newcastle United - Liverpool 0:2 (0:2)