Dodane: 13 lutego 2023, 23:26 | Marek

U-21: Samobójczy gol ratuje punkt dla Srok

Drużyna Newcastle United do lat 21 w poniedziałkowy wieczór zremisowała u siebie z Leeds United 2:2 dzięki samobójczej bramce w końcówce spotkania.

Goście otworzyli wynik spotkania w ósmej minucie, gdy Sean McGurk pognał z piłką na bramkę Srok, a później wyłożył ją Mateo Josephowi, który trafił do siatki.

Sroki wyrównały w 37 minucie. Ben Parkinson przejął piłkę przy polu karnym rywali i mocno uderzył pod poprzeczkę, zdobywając swojego pierwszego gola na poziomie U-21.

Wynik 1:1 utrzymał się tylko dwie minuty. Ponownie McGurk przedarł się w pole karne z lewej strony i uderzył w dalszy róg, a piłkę tuż sprzed linii do siatki posłał Charlie Allen.

W drugiej połowie to Leeds miało lepsze szanse na podwyższenie prowadzenia, ale sześć minut przed końcem Amadaou Diallo i Matt Bondswell rozegrali piłkę na lewym skrzydle, ten drugi dośrodkował ją w pole karne, a Connor Ferguson skierował ją do własnej bramki.

Wracający po kontuzji Remi Savage, dla którego był to pierwszy występ od września, w 90 minucie zobaczył czerwoną kartkę za faul na Luce Thomasie.