Dodane: 11 lutego 2023, 20:31 | Marek

Kolejny podział punktów, 1:1 w Bournemouth

Newcastle United po raz piąty remisuje w sześciu ostatnich ligowych kolejkach. Tym razem Sroki podzieliły się punktami na wyjeździe z Bournemouth 1:1. Gospodarze prowadzili po trafieniu Marcosa Senesiego, na co odpowiedział Miguel Almiron.

Newcastle od początku miało problem z dokładnością rozgrywania piłki i to się przełożyło na brak sytuacji bramkowej, poza jednym niecelnym strzałem głową Fabiana Schära.

W 13 minucie dośrodkowanie Jaidona Anthony’ego główką trącił Dominic Solanke i Nick Pope z najwyższym trudem zdołał wybić piłkę, która zmierzała w dolny róg bramki.

Sroki przeważały i długo przebywały na połowie rywali, jednak nic z tego nie wynikało, a rywale próbowali grać z kontry, lecz obrona United skutecznie ich powstrzymywała.

Po półgodzinie gry Bournemouth zagrało odważniej i wywalczyło rzut rożny, po którym piłkę głową zgrywał Dango Ouattara, a nabiegający na dalszy słupek Marcos Senesi trafił do siatki.

Dla Newcastle nie była to jedyna zła wiadomość, ponieważ w 36 minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuści Joe Willock, którego zastąpił Anthony Gordon.

Niewiele to zmieniło w grze Srok i w ofensywie dalej niewiele się działo, choć oddały pierwszy celny strzał. Słabe uderzenie Alexandra Isaka jednak nie sprawiło żadnych problemów Neto.

W doliczonym czasie pierwszej połowy Wisienki znów zaatakowały i tym razem nadziały się na kontrę, po której Sean Longstaff uderzał na bramkę, Neto odbił piłkę w bok, wprost do Almirona, który strzałem w długi róg doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie Newcastle przeważało, ale nie było to udany dzień dla ekipy Eddiego Howe’a. Strzały Allana Saint-Maximina i Isaka wylądowały w trybunach, z kolei po drugiej stronie strzał Marcusa Taverniera był zbyt słaby, żeby zaskoczyć Pope’a.

W 70 minucie świetną okazję miał Gordon, gdy Neto odbił przed siebie strzał Saint-Maximina oraz dobitkę Svena Botmana, ale były gracz Evertonu nie trafił w światło bramki.

W ostatniej akcji meczu Pope źle podał do Dana Burna, który stracił piłkę. Hamed Traore zagrał przed bramkę, sprytnie piętką uderzył Solanke i interwencją na linii bramkowej Kieran Trippier uratował Sroki przed stratą bramki oraz jednego punktu.

Bournemouth - Newcastle United 1:1 (1:1)
Senesi (30’) - Almiron (45’+2)

Newcastle: Nick Pope, Kieran Trippier, Fabian Schär, Sven Botman, Dan Burn, Sean Longstaff, Joe Willock (36’ Anthony Gordon), Miguel Almiron (81’ Jacob Murphy), Joelinton, Allan Saint-Maximin (84’ Elliot Anderson), Alexander Isak

Bournemouth: Neto, Adam Smith (79’ Ryan Fredericks), Jack Stephens, Marcos Senesi (53’ Chris Mepham), Jordan Zemura, Jefferson Lerma, Philip Billing, Hamed Traore, Dango Ouattara (79’ Antoine Semenyo), Dominic Solanke, Jaidon Anthony (63’ Marcus Tavernier)

Sędzia: Stuart Attwell
Widzów: 10 419