Dodane:  4 lutego 2023, 20:28 | Marek

Remis z West Hamem po gorszym występie Newcastle

Newcastle United prowadziło w meczu z West Hamem United po golu Calluma Wilsona już w 3 minucie, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. Debiut w barwach Srok zaliczył Anthony Gordon, który w drugiej połowie zastąpił Allana Saint-Maximin.

Już w 40 sekundzie Joe Willock pokonał Łukasza Fabiańskiego, ale po interwencji VARu gol nie został uznany, gdyż wcześniej podający Miguel Almiron wygarnął piłkę zza linii końcowej.

Jednak zaraz po wznowieniu gry Sroki przejęły piłkę, Sean Longstaff prostopadłym podaniem wypuścił Wilsona, a ten pewnie wykończył akcję, wyprowadzając Newcastle na prowadzenie.

Gospodarze nie poszli za ciosem i długo niewiele działo się na boisku. W 24 minucie po rzucie wolnym tuż obok bramki strzelił Fabian Schär, ale nawet gdyby trafił do siatki, to najprawdopodobniej VAR zasygnalizowałby spalonego.

Młoty coraz bardziej dochodziły do głosu i w 31 minucie piłka trafiła do Lucasa Paquety na skraju pola karnego, a jego strzał po rykoszecie wyszedł na rzut rożny.

Po kornerze piłka znów znalazła ustawionego na dalszym słupku brazylijskiego pomocnika, który strzałem z bliskiej odległości zdołał pokonać Nicka Pope’a.

Później mecz się wyrównał, lecz od początku drugiej połowy to Newcastle zdecydowanie przeważało, a dużo ożywienia wniósł wprowadzony w 69 minucie Gordon.

Pozyskany z Evertonu skrzydłowy mógł zaliczyć asystę, gdy podał do Wilsona i ten miał przed sobą tylko bramkarza, ale wracający Nayef Aguerd zablokował napastnika Srok.

Chwilę później Wilson ponownie stanął przed świetną szansą, gdy z prawej strony dośrodkował Trippier wprost na jego głowę, lecz trafił wprost w Fabiańskiego.

Jeszcze przed końcem po rzucie rożnym piłkę przed szesnastką zgarnął Gordon i natychmiast oddał strzał, ale nie przebił się przez gąszcz nóg w polu karnym.

Newcastle United - West Ham United 1:1 (1:1)
Wilson (3’) - Paqueta (32’)

Newcastle: Nick Pope, Kieran Trippier, Fabian Schär, Sven Botman, Dan Burn, Sean Longstaff, Joe Willock (81’ Elliot Anderson), Joelinton, Allan Saint-Maximin (69’ Anthony Gordon), Miguel Almiron (81’ Jacob Murphy), Callum Wilson

West Ham: Łukasz Fabiański, Thilo Kehrer (46’ Benjamin Johnson), Angelo Ogbonna, Nayef Aguerd, Vladimir Coufal (90’+4 Flynn Downes), Declan Rice, Lucas Paqueta (74’ Tomas Soucek), Emerson Palmieri, Jarrod Bowen, Michail Antonio (80’ Danny Ings), Said Benrahma (74’ Pablo Fornals)

Sędzia: Peter Bankes
Widzów: 52 256