Dodane: 30 stycznia 2023, 18:57 | Marek

U-21: Wyjazdowa porażka w derbach Wear-Tyne

Po raz drugi w tym sezonie drużyna Newcastle United do lat 21 nie wygrała w derbach Wear-Tyne. Po remisie u siebie, tym razem w Sunderlandzie Czarne Koty wygrały 2:1.

Po niezbyt ciekawej pierwszej połowie, w której piłkarzom przeszkadzał mocny wiatr, Sroki objęły prowadzenie 4 minuty po przerwie po strzale Josha Scotta z obrębu pola karnego.

Newcastle miało kolejne szanse na zdobycie gola, ale ich nie wykorzystało i zostało za to ukarane, gdy w 64 minucie Jewison Bennette podkręconym strzałem pokonał Jude’a Smitha.

Trzy minuty przed końcem Cadan Kelly dośrodkował w pole karne Srok z rzutu rożnego, a pozostawiony bez krycia Zak Johnson głową zdobył gola na wagę zwycięstwa.