Dodane: 21 stycznia 2023, 21:08 | Marek

Kolejny raz zawiodła skuteczność, bezbramkowo na Selhurst Park

Newcastle United kolejny raz nie zamieniło swoich wielu okazji na bramki i ostatecznie zremisowało na wyjeździe z Crystal Palace 0:0. Jednak był to piętnasty mecz Srok z rzędu bez porażki w Premier League, co jest rekordem klubu.

Newcastle już w pierwszych minutach przejęło inicjatywę i miało swoje szanse na zdobycie gola. Miguel Almiron z ostrego kąta minął się z bramką, z kolei Dan Burn uderzał mocno po podaniu od Kierana Trippiera, ale trafił prosto w bramkarza gospodarzy.

Z podobnym skutkiem uderzał Joelinton, który przejął piłkę od Fabiana Schära, ściął do środka i miał przed sobą tylko golkipera, jednak posłał piłkę prosto w jego ręce.

Po dłuższym okresie spokojniejszej gry, w którym wciąż kontrolę miały Sroki, znów zakotłowało się pod bramką Orłów w 34 minucie. Ponownie strzelał Joelinton, piłkę ręką zblokował Tyrick Mitchell, a Vicente Guaita skutecznie interweniował na linii.

Newcastle domagało się rzutu karnego, ale ani sędzia główny, ani VAR nie zdecydowali się na ukaranie Mitchella, który stał dwa metry od strzelającego Joelintona.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Crytal Palace wywalczyło rzut rożny, po którym główkował niepokryty Chris Richards, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Po przerwie Newcastle dalej atakowało i znów kierowało swoje strzały w ręce Guaity. W ten sposób główkował Callum Wilson, a z dalsza uderzał Joelinton. Z kolei Sven Botman główkował po rzucie rożnym, lecz nie trafił w światło bramki.

Po serii zmian w obu ekipach, to właśnie rezerwowy Orłów Jean-Philippe Mateta mógł dać prowadzenie gospodarzom, ale jego kąśliwy strzał świetnie wybronił Nick Pope.

Alexander Isak, który zmienił Wilsona, również trafił strzałem głową wprost w Guaitę. Więcej, chociaż nie znacznie więcej, hiszpański bramkarz miał do zrobienia po strzale Fabiana Schära, lecz w tym przypadku piłkarz również nie znalazła drogi do bramki.

Crystal Palace - Newcastle United 0:0

Newcastle: Nick Pope, Kieran Trippier, Fabian Schär, Sven Botman, Dan Burn, Bruno Guimaraes, Sean Longstaff, Joe Willock (69’ Allan Saint-Maximin), Miguel Almiron (86’ Jacob Murphy), Joelinton, Callum Wilson (69’ Alexander Isak)

Crystal Palace: Vicente Guaita, Joel Ward (71’ Nathaniel Clyne), Chris Richards, Marc Guehi, Tyrick Mitchell, Cheick Doucoure, Jeffrey Schlupp (65’ Will Hughes), Jordan Ayew, Eberechi Eze (65’ Michael Olise), Wilfried Zaha (65’ Jean-Philippe Mateta), Odsonne Edouard (90’ David Ozoh)

Sędzia: Craig Pawson
Widzów: 25 350