Dodane: 15 stycznia 2023, 17:21 | Marek

Przełamanie w lidze, Isak daje zwycięstwo nad Fulham w 89. minucie

Newcastle United przełamało się po dwóch ligowych meczach z wynikiem 0:0 i tym razem pokonało u siebie Fulham 1:0. Zwycięskiego gola w 89 minucie spotkania zdobył Alexander isak po dograniu od Calluma Wilsona.

Newcastle już w piątej minucie mogło objąć prowadzenie, gdy Bruno Guimaraes świetnie podał w pole karne do Seana Longstaffa, który oddał strzał, ale piłkę zablokował Issa Diop.

Fulham nie skupiał się tylko na obronie, jednak nie potrafił zagrozić bramce Nicka Pope’a, za to swoje szanse miał Wilson. W pierwszej główkował zbyt słabo, żeby pokonać Bernda Leno.

W końcówce pierwszej połowy napastnik Srok najpierw celował pod poprzeczkę i bramkarz Fulham zdołał odbić piłkę na róg, a później w sytuacji „jeden na jednego”, po minięciu Diopa, zabrakło siły w strzale Wilsona, żeby mógł zaskoczyć Leno.

W pierwszej połowie kostkę skręcił Bruno i choć później aż do przerwy próbował kontynuować grę mimo ewidentnych problemów, to jednak na koniec zalał się łzami i na drugą część spotkania zastąpił go Allan Saint-Maximin.

W drugiej połowie przewaga Newcastle rosła, a najbliżej zdobycia bramki był Fabian Schär, który huknął z rzutu wolnego w słupek. Dobijał jeszcze Miguel Almiron, ale został zablokowany.

W 67 minucie sędzia Robert Jones po konsultacji z VARem podyktował rzut karny za rzekomy faul Kierana Trippiera na Bobbym Cordovie-Reidzie.

Do jedenastki podszedł Aleksandar Mitrović i pośliznął się przy oddawaniu strzału. Piłka trafiła do bramki, jednak arbiter zauważył, że serbski napastnik dwukrotnie dotknął futbolówki nogami i bramka nie została uznana.

To tylko podgrzało atmosferę na St. James’ Park, a Sroki rzuciły się do ataku i praktycznie nie schodziły z połowy rywali. Brakowało jedynie skuteczności, a najlepszą okazję miał Allan Saint-Maximin, który z 16 metrów uderzył tuż obok bramki.

W 89 minucie sprzed pola karnego na dalszy słupek dośrodkował Longstaff, Wilson główkował, ale został zablokowany przez Diopa. Zdołał jeszcze zagrać piłkę wzdłuż bramki, gdzie czekał Alexander Isak i głową skierował futbolówkę do pustej bramki, dając zwycięstwo Srokom.

Newcastle - Fulham 1:0 (0:0)