Dodane:  8 stycznia 2023, 19:16 | Marek

NUWFC: Ważna wygrana na wyjeździe, udany debiut Owens

Kobieca drużyna Newcastle United udanie rozpoczęła rok 2023, pokonując w wyjazdowym meczu czwarte w ligowej tabeli Stockport County Ladies 3:2.

Pozyskana kilka dni temu Bianca Owens zaczęła mecz na ławce, ale już w 6 minucie zastąpiła Ellie Dobson, która doznała urazu. To właśnie Owens w 30 minucie otworzyła wynik spotkania po wyłożeniu piłki przez Charlotte Potts.

Sroki miały więcej okazji na zdobycie bramki i piłka ponownie wpadła do siatki pięć minut po przerwie. Po długim rajdzie z piłką bramkarkę rywalek pokonała Katie Barker.

Chwilę później Barker wyleciała z boiska za drugą żółtą, ale nie był to koniec złych wiadomości dla Srok, bo w 61 minucie Maria Figueiredo zdobyła gola kontaktowego dla gospodyń.

Mimo to Newcastle odzyskało dwubramkową przewagę w 74 minucie, gdy z rzutu wolnego dośrodkowała Georgia Gibson, a na bliższym słupku skutecznie główkowała Beth Guy.

Tuż przed końcem Figueiredo zdobyła drugiego gola dla Stockport po błędach obrony Srok i w końcówce nie brakowało emocji, gdyż gospodynie dążyły do remisu.

Jeszcze w doliczonym czasie z bliska piłką w głowę dostała Becky Ferguson i nie była w stanie kontynuować gry. Zostało tylko dziewięć piłkarek Newcastle na placu boju, ale zdołały utrzymać jednobramkowe prowadzenie i zdobyć trzy cenne punkty.