Dodane: 31 grudnia 2022, 18:37 | Marek

Newcastle walczyło i próbowało, ale bramki w meczu z Leeds nie padły

Newcastle United zremisowało z Leeds United 0:0 na zakończenie 2022 roku. Mecz toczył się w ulewnym deszczu, co nie ułatwiało gry piłkarzom, ale mimo to Sroki miały wystarczająco dużo okazji, by wygrać. Tak się jednak nie stało.

Goście odważnie rozpoczęli mecz, ale nie zagrozili bramce Nicka Pope’a, a później powoli zaczęła zarysowywać się przewaga Srok, zaznaczona celnym, choć słabym strzałem Joelintona.

W 20 minucie bardzo bliski zdobycia gola był Fabian Schär, gdy po rzucie rożnym główkował w kierunku bramki, ale piłka przeleciała tuż obok bramki.

Chwilę później, po kolejnym rzucie rożnym, Dan Burn nieczysto trafił w piłkę na piątym metrze, a szansę na dobitkę miał Miguel Almiron, ale nie trafił w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy Newcastle nie stworzyło sobie kolejnych tak dogodnych szans, choć przewaga optyczna zespołu Eddiego Howe’a się utrzymywała.

Po przerwie Newcastle znów zaatakowało. Kolejną dobrą okazję miał Schär, tym razem uderzył nogą, jednak piłka kolejny raz nie zmierzała nawet między słupki.

Jeszcze lepszą okazję miał Chris Wood, który dostał piłkę po zgraniu od Burna i miał przed sobą tylko bramkarza, lecz Illan Meslier zdołał zablokować strzał Nowozelandczyka.

W 56 minucie Leeds odpowiedziało i w końcu oddało celny strzał na bramkę Srok, ale Pope poradził sobie z kąśliwym uderzeniem Rodrigo z narożnika pola karnego.

Swoją trzecią okazję na zdobycie bramki miał Schär i tym razem trafił w światło bramki, jednak nie zdołał pokonać bramkarza Leeds, który obił piłkę na rzut rożny.

Dwie bardzo dobre szanse na otworzenie wyniku miał Sean Longstaff, w obu przypadkach zmarnował je przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.

Newcastle do końca próbowało atakować i stworzyć sobie bramkową sytuację, jednak dobra postawa Leeds w defensywie wystarczyła, żeby na St. James’ Park doszło do podziału punktów.

Newcastle United - Leeds United 0:0

Newcastle: Nick Pope, Kieran Trippier, Fabian Schär, Sven Botman, Dan Burn, Bruno Guimaraes, Sean Longstaff, Joe Willock (64’ Allan Saint-Maximin), Miguel Almiron (84’ Jacob Murphy), Joelinton, Chris Wood (64’ Callum Wilson)

Leeds: Illan Meslier, Pascal Struijk, Robin Koch, Liam Cooper, Luke Ayling (70’ Rasmus Kristensen), Adam Forshaw (46’ Marc Roca), Tyler Adams, Brenden Aaronson, Jack Harrison (64’ Mateusz Klich), Rodrigo (82’ Joe Gelhardt), Wilfried Gnonto (70’ Crysencio Summerville)

Sędzia: Simon Hooper
Widzów: 52 211