Dodane: 29 października 2022, 23:20 | Marek

Sroki pewnie wygrywają z Aston Villą, trzecia wygrana z rzędu

Newcastle United pokonało u siebie Aston Villę 4:0, wygrywając trzeci mecz z rzędu w Premier League i zdobywając 16 punktów w sześciu ostatnich kolejkach. Dwa razy do siatki trafił Callum Wilson, a po razie Joelinton i Miguel Almiron.

Newcastle już w trzeciej minucie mogło objąć prowadzenie, ale Wilson nie zdołał głową skierować piłki w światło bramki po dograniu Kierana Trippiera.

Kwadrans później na bramkę Emiliano Martineza z 18 metrów strzelał Joelinton, ale nie sprawił większych problemów bramkarzowi ekipy z Birmingham.

Później było wiele przerw w grze, a Martinez musiał opuścić boisko z powodu wstrząsu mózgu. Jego miejsce zajął Robin Olsen. Bramkarz reprezentacji Szwecji pierwszy raz pokazał się w 44 minucie, gdy zatrzymał uderzenie Almirona w sytuacji jeden na jednego.

Sędzia doliczył do pierwszej połowy aż 10 minut i w tym czasie Sroki wywalczyły rzut karny, gdy Ashley Young ręką zablokował strzał Almirona. Do jedenastki podszedł Wilson i strzałem w środek bramki otworzył wynik spotkania.

Jeszcze przed przerwą Wilson jeszcze raz skierował piłkę do siatki, gdy urwał się obrońcom po podaniu od Joelintona, lecz ruszył zbyt szybko i został złapany na spalonym.

Jednak już w jedenastej minucie drugiej połowy Wilson pokonał Olsena już zgodnie z przepisami, gdy skutecznie główkował po dośrodkowaniu Trippiera.

Chwilę później Wilson jeszcze raz uderzał na bramkę, Olsen odbił piłkę przed siebie, wprost pod nogi Joelintona, który podwyższył prowadzenie Newcastle na 3:0.

W 67 minucie po prawej stronie boiska piłkę otrzymał Almiron, ruszył do przodu i technicznym strzałem zza pola karnego trafił do siatki po raz szósty w październiku.

Bliski skompletowania hat-tricka był Wilson, który strzałem głową trafił w poprzeczkę, a chwilę później Jacob Murphy z linii pola karnego obił słupek.

Sroki do końca kontrolowały sytuację na boisku i pewnie wygrały. Warto podkreślić, że Aston Villa w tym meczu nie oddała żadnego strzału na bramkę.

Newcastle United - Aston Villa 4:0 (1:0)