Dodane:  8 października 2022, 19:12 | Marek

Kolejna wysoka wygrana Srok, 5:1 z Brentford

Po wysokiej wygranej z Fulham, tym razem Newcastle United pokonało u siebie Brentford 5:1. Dwa gole zdobył Bruno Guimaraes, po jednym trafieniu dołożyli Jacob Murphy, Miguel Almiron i Ethan Pinnock, który trafił do własnej bramki.

Już na początku meczu świetną akcją popisał się Miguel Almiron. Najpierw Bruno przerzucił piłkę z lewej strony na prawe skrzydło do Paragwajczyka, a ten zszedł do środka i posłał mocny strzał w dalszy róg, lecz znakomicie interweniował David Raya.

Chwilę później piłka wylądowała w bramce Newcastle po strzale Bryana Mbeumo, lecz po konsultacji z VARem sędzia podjął decyzję, że Ivan Toney, który przepuścił piłkę lecącą do Kameruńczyka, uczestniczył w akcji i był na pozycji spalonej.

W 21 minucie Sroki krótko rozegrały rzut rożny, Kieran Trippier zagrał na dalszy słupek, a tam Bruno główką posłał piłkę w długi róg i otworzył wynik spotkania.

Szansę na zdobycie gola miał Jacob Murphy, ale jego strzał był zbyt słaby, żeby pokonać Rayę, z kolei po drugiej stronie Nick Pope poradził sobie ze strzałem Shandona Baptiste’a.

W 28 minucie błąd popełnił Raya, który źle podał do obrońcy, piłkę przejął Callum Wilson i wyłożył ją Murphy’emu, a ten tylko dostawił nogę i podwyższył na 2:0.

Newcastle do końca pierwszej połowy kontrolowało grę, ale po przerwie to goście zaatakowali i to przyniosło efekty. Piłkę ręką w polu karnym zagrał Dan Burn i sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Toney.

Sroki jednak bardzo szybko odpowiedziały. Bruno przejął piłkę po lewej stronie i ruszył sam na bramkę, po czym oddał strzał przy słupku i United wróciło na dwubramkowe prowadzenie.

To zupełnie podcięło skrzydła Brentford, a Newcastle miało kolejne szanse na podwyższenie wyniku, lecz najlepsze okazje zmarnowali Wilson i Joe Willock, nie trafiając w bramkę.

W końcu w 82 minucie Ethan Pinnock zbyt krótko podał do bramkarza, piłkę przejął Almiron i pewnie wykończył akcję, podwyższając na 4:1.

Dla Pinnocka nie był to koniec koszmaru, bo w 90 minucie przeciął piłkę zagraną przez Joelintona do Chrisa Wooda, ale zrobił to tak niefortunnie, że trafił do własnej bramki.

Newcastle United - Brentford 5:1 (2:0)
Guimaraes (21’, 56’), Murphy (28’), Almiron (82’), Pinnock (90-sam.) - Toney (54’-karny)

Newcastle: Nick Pope, Kieran Trippier (83’ Matt Targett), Sven Botman, Fabian Schär, Dan Burn, Bruno Guimaraes (78’ Allan Saint-Maximin), Joe Willock, Sean Longstaff, Jacob Murphy (66’ Joelinton), Miguel Almiron (84’ Elliot Anderson), Callum Wilson (84’ Chris Wood)

Brentford: David Raya, Kristoffer Ajer, Ethan Pinnock, Ben Mee (71’ Mikkel Damsgaard), Aaron Hickey (83’ Saman Ghoddos), Shandon Baptiste (63’ Frank Onyeka), Mathias Jensen, Josh Dasilva (47’ Vitaly Janelt), Rico Henry, Ivan Toney, Bryan Mbeumo (62’ Yoane Wissa)

Sędzia: John Brooks
Widzów: 52 067